ODTÜ TEKNOKENT

Zulu Teknoloji’den kitlesel fonlama başarısı

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından, Zulu Teknolojinin geliştirmiş olduğu Zulu Kds; Yeni Nesil İn...

Tarih 25.03.2018

“Yeni Nesil İnternet” mottosuyla ODTÜ TEKNOKENT’te kurulan Zulu Teknoloji’nin geliştirdiği Zulu Kds, Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’ndaki fonlama sürecini başarıyla tamamladı.

İnovatif ürünler ortaya koyan girişimcileri ve bu girişimlere destek olmak isteyenlerin buluştuğu kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda 60.000 TL.’lik desteği hedefleyen Zulu Kds 65.000 TL. toplam hedefe ulaşarak yarının teknoloji markası olma yolunda da önemli bir adım daha atmış oldu.

Yeni Nesil İnternet Kontrol Aracı

 “Yeni Nesil İnternet” mottosuyla kurulan Zulu Teknoloji, online dünyada çocukların onlar için daha önemli olan şeylere ayırmaları gereken zamanı internette harcamalarını önleyecek ürünler ve servisler geliştiriyor. Firma, çocukların interneti kullanmasına engel olmak yerine, interneti verimli ve sorumlulukları ile dengeli bir şekilde kullanmalarını sağlamayı amaçlıyor. Böylece, yeni neslin internet kullanımını eğitimlerine, sağlıklarına ve en önemlisi sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmelerine pozitif etki sağlayacak şekilde yönlendirmeye çalışılıyor. Zulu Teknoloji, geliştirdiği ve yakın gelecekte geliştirmeyi planladığı ürünleri bu vizyon çerçevesinde; ev internetini okuldaki eğitime entegre etmek üzerine planlıyor. Bunun yanı sıra, internet bağlantısı olan her ülkede görülen siber zorbalığı, internet bağımlılığını ve çocukları etkileyen birçok tehlikeyi yine teknolojiyi kullanarak çözmeyi ana hedefi olarak kabul ediyor.

Türkiye’nin kitlesel fonlama platformu; Arıkovanı

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, inovatif ürünler ortaya koyan girişimcileri bu girişimlere destek olmak isteyenlerle buluşturuyor. Faaliyete geçmesi itibariyle yüzde 75’lik kaynak sağlama oranı yakalayan platform, Türkiye’de kitlesel fonlama kültürünün gelişimine destek olmayı hedefliyor. Bu vizyonla hayata geçirilen Arıkovanı, projesi olan ancak sermayesi bulunmayan girişimcileri, bu girişimlere destek olmak isteyenlerle ortak noktada buluşturuyor. Böylece yenilikçi teknolojik girişimler, ihtiyacı olan sermayeye ulaşıyor; yarının teknoloji markaları olmak için ilk adımlarını atıyor.

Detaylı bilgi için: https://arikovani.com/projeler/zulu/detay#proje-bilgileri

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara