ODTÜ TEKNOKENT

Yeni Fikirler İçin Başvuru Süresi Devam Ediyor.

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından organize edilen, Türkiye’nin en başarılı hızlandırma pro...

Tarih 27.03.2018

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu sene 14.’üncüsü düzenlenen “Yeni Fikirler Yeni İşler”in, 2018 yılı için başvuru dönemi başladı. 14 yıldır Türkiye’nin birçok yerindeki girişimcilere iş fikirlerini gerçekleştirme imkanı sunan “Yeni Fikirler Yeni İşler” erken aşama hızlandırma programı, hem henüz fikir aşamasındaki girişimcilere hem de yolun başında olan şirketlere iş fikirlerini geliştirmeleri için destek oluyor. YFYİ’ye başvurmak isteyen girişimcilerin 13 Nisan 2018, saat 24.00’e kadar yfyi.com adresini ziyaret ederek başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

YFYİ hızlandırma programında değerlendirmeye alınan ve başarılı görülen projeler Demo Günü’ne kadar Türkiye’de Growth Circuit ve UC Berkeley işbirliğinde gerçekleştirilecek olan bootcamplere ve  pek çok farklı konunun işleneceği eğitimlere katılacaklar. Ayrıca YFYİ Hızlandırma Programı kapsamında yoğun mentorluk desteği alacaklar. 

YFYİ’den başarıyla mezun olan girişimler, YFYİ işbirliği kuruluşlarından çekirdek sermaye desteği, ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi’nde bir yıl ücretsiz ofis imkanı ve YFYİ’nin partnerlerinden ve geniş iletişim ağından faydalanarak ilk müşterisine ulaşma ve hatta yatırım alma şansı elde edecek. 

YFYİ Hızlandırma Programı iş ortaklarından; Elginkan Vakfı, Elder, Tüpraş ve TEB Girişim Bankacılığı demo day günü önceliklendirdikleri alanlar başta olmak üzere başarılı buldukları girişimcilere çekirdek sermaye desteği sağlayacak. 

200’ün üzerinde teknoloji tabanlı şirketin kurulmasına, 1000 den fazla istihdamın yaratılmasına, girişimcilerinin önemli başarılara imza atarak önemli kuruluşlardan yatırımlar almalarına ve ürünlerini uluslararası pazarlarda satmalarına katkı sağlayan YFYİ bu yıl 14. Yılını kutluyor. 

Geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de hem fikir aşamasındaki girişimlere hem de ticarileşmede ve/veya uluslarasılaşmada sorun yaşayan başlangıç aşaması şirketlerine destek olan YFYİ erken aşama hızlandırma programında değerlendirmeye alınan ve başarılı bulunan girişimciler, Ekim ayında gerçekleştirilecek olan “Demo Günü”nde iş fikirlerini ilgili taraflarla paylaşma şansı yakalayacaklardır.  
Başvuru ve detaylı bilgi için: yfyi.com

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara