ODTÜ TEKNOKENT

TÜBİTAK sermaye desteği için mücadele devam ediyor

ODTÜ TEKNOKENT T-BİGG başvuruları 500’ün üzerinde katılımcıyla tamamlandı.

Tarih 26.03.2018

ODTÜ TEKNOKENT T-BİGG programı, BİGG 2018 - 1. Çağrı dönemini  500’ün üzerinde başvuruyla kapattı. Yapılan değerlendirmelerin ardından ODTÜ TEKNOKENT T-BİGG programı 1. Aşamaya 150’den fazla girişimciyle devam ediyor. 

Nisan ayında girişimcileri yoğun bir takvim bekliyor. 
TÜBİTAK tarafından önceliklendirilen; ileri imalat, sanayi 4.0, akıllı ulaşım, temiz verimli enerji,  sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme alanları baz alınarak oluşturulan T-BİGG iş planı ve iş geliştirme mentorlukları ve eğitim kampları 16 Nisan’a kadar devam edecek.

9-10-11 Nisan’da ise her bir girişimci 5 dakikalık 2. Aşama ODTÜ TEKNOKENT panel değerlendirme sunumlarına katılacak. Sunumların ardından yapılacak değerlendirmeler doğrultusunda T-BİGG 2. Aşamaya kabul edilen girişimciler 12 Nisan’da duyurulacak. Mayıs-Haziran ayında ise TÜBİTAK’ın çağrısı üzerine girişimciler, 2. Aşama panel değerlendirmelerine katılacak. 

Teknoloji ve yenilik odaklı fikir sahipleri, ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde yürütülen T-BİGG programıyla, TÜBİTAK’tan 150 bin TL’lik desteği alarak kendi şirketlerini kurma fırsatını yakalayabilecek.

ODTÜ TEKNOKENT, 2015 yılından bu yana devam eden TÜBİTAK 1512 Sermaye Desteği Programı 1. Aşama uygulayıcı kuruluşu olarak T-BİGG kapsamında girişimcilere destek oluyor. TÜBİTAK tarafından önceliklendirilen alanlara göre oluşturulan yeni eğitim programında, ODTÜ TEKNOKENT’in iletişim ağında yer alan deneyimli isimlerden alan odaklı ve birebir mentorluk veriliyor. 

TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanarak ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi’nde şirketleşme fırsatı yakalayan girişimcilere, global anlamda en etkili hızlandırma programlarına başvuru desteği de sağlanıyor. Bu bağlamda ODTÜ TEKNOKENT iletişim ağından faydalanma, ulusal ve uluslararası yatırımcılarla görüşme fırsatı ve Growth Circuit portföyünde değerlendirilerek yatırım alma fırsatları sunuluyor.

Detaylı bilgi için: tbigg.com

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara