ODTÜ TEKNOKENT

TSSK firmaları Türkiye’nin ilk ve en büyük sivil havacılık fuarındaydı

ODTÜ TEKNOKENT Savunma Sanayii Kümelenmesi TSSK, 20 üye firmasıyla Nisan ayında Antalya Ul...

Tarih 02.05.2018

ODTÜ TEKNOKENT Savunma Sanayii Kümelenmesi TSSK, 20 üye firmasıyla Nisan ayında Antalya Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk ve en büyük sivil havacılık fuarında yer aldı. Havacılık ve uzay sektörünün lider marka ve sanayileri ile ticari ve askeri havacılık sektörünün global ve bölgesel oyuncularının bir araya geldiği fuarda TSSK üye firmaları önemli görüşmelerde bulundu.

Türkiye’nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow, 25 – 29 Nisan tarihlerinde dünya havacılık sektörünün enlerini ve havacılık tutkunlarını Antalya Uluslararası Havalimanı’nda bir araya getirdi. Havacılık ekosistemine yön veren 343 şirketin ve 63 ülkeden sivil ve askeri delegasyonun katıldığı organizasyonda, 10 milyar dolarlık iş hacmi oluştu.

410 bin metrekarelik alan üzerinde Cumhuriyet tarihinin en büyük fuar organizasyonlarından biri olarak Türkiye’nin marka organizasyonları arasındaki yerini alan Eurasia Airshow’da beş gün boyunca statik alanda 81 hava aracı sergilendi. 130 bin kişinin ziyaret ettiği organizasyon, gerçekleştirilen 150 uçuş gösterisi ile Singapur ve Dubai Airshow’u geride bırakarak rekor kırdı.

Antalya ekonomisine de büyük katkı sağlayan organizasyonda, 63 ülkeden uluslararası sektör profesyoneli ile toplamda 130 bin ziyaretçi ağırlandı.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara