ODTÜ TEKNOKENT

Reo-Tek firmasına Berlin Turizm Fuarı’nda yoğun ilgi

ODTÜ TEKNOKENT firması Reo-Tek’in CAVE teknolojisiyle geliştirdiği Afrodisyas Antik Kent C...

Tarih 05.04.2018

ODTÜ TEKNOKENT firması Reo-Tek’in CAVE teknolojisiyle geliştirdiği Afrodisyas Antik Kent Canlandırması’yla katıldığı Berlin Turizm Fuarı’nda ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kuşadası Belediyesi'nin tanıtımı amacıyla geliştirilen üründe Antik Afrodisyas kentinin bilimsel verilere uygun bir modeli hazırlanarak ziyaretçilerin içerisinde gezdiği bir animasyon haline getirildi. Ekip, ODTÜ TEKNOKENT'teki ofisten Berlin Fuarı'ndaki bilgisayarlarla bağlantı kurarak düzenlemeyi Ankara'dan yaptı.

Afrodisyas Antik Kent Canlandırması, ziyaretçilerden çok büyük ilgi gördü ve standı ziyaret edenlerin başkalarını da uygulamayı görmeleri için standa getirmeleri dikkat çekti. Bu proje T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Tanıtma Genel Müdürlüğü'nün aktif desteğiyle gerçekleşti. Bu fuarda sadece deniz ve güneşi değil, zengin kültürünü, tarihini ve mutfağını tanıtmayı hedefleyen Kuşadası Belediyesi çeşitli etkinlikler ve uygulamalarla kültür turizmine vurgu yaptı. Bu amaçla geliştirilen projenin ulaştığı sonuçlardan son derece memnun kalındı. 

Türkiye için ayrılan alan  3750 m2 ile en büyük fuar alanlarından biriydi. Türkiye ve Almanya, interaktif dijital uygulamaların olduğu tek fuar alanları olmaları nedeniyle en çok ilgi gören stantlardı. Diğer ülkelerin stantlarından gelen ziyaretçiler, görevliler ve bakanlar bu dijital uygulamaları ziyaret ettiklerinde bu tür uygulamaların ne kadar ilgi çektiğini gördüler. Önümüzdeki senelerde turizm tanıtım stantlarının giderek dijitale kayması ve ziyaretçilere broşür dağıtmaktan öte, unutamayacakları tecrübeler sunması bekleniyor.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara