ODTÜ TEKNOKENT

Panteon, Teknasyon yatırımıyla dünyaya açılacak

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Panteon, Teknasyon’dan aldığı yatırımla dünyaya açılmayı hede...

Tarih 22.08.2017

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Panteon, hisselerinin yüzde 75’ini İstanbul merkezli mobil teknoloji şirketi Teknasyon’a satarak küresel pazara açılacak.

Firmanın kurucu ortağı Ufuk Şahin Webrazzi’ye hisse satışıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Günümüz koşullarında kaliteli ürün geliştirmek başarı için yeterli değil maalesef. Bir süre sonra sonsuz bir döngü içerisinde sadece geliştiriyor ancak istediğiniz ticari başarıyı elde edemediğinizi görüyorsunuz. Teknasyon ise özellikle dijital pazarlama konusunda çok güçlü ve tecrübeli bir şirket. Şirkete sağlanan fon ve pazarlama tecrübesiyle Panteon’un geliştirme gücü birleştiğinde ortaya çok büyük başarılar çıkacağına inanıyoruz.”

Çalışmalarına Ankara’da devam edeceklerini söyleyen Şahin: “Ankara’nın, özellikle ODTÜ Teknokent’in bu tip yaratıcı işler için çok uygun bir ekosistem olduğunu düşünüyoruz. Büyük ve başarılı üniversiteler ve nispeten düzenli bir şehir hayatının olumlu etkilerini görüyoruz.” dedi.

Panteon

Panteon, 2004 yılından itibaren oyun geliştiren deneyimli bir ekip tarafından Türkiye’nin ilk tarayıcı tabanlı oyunu ‘Savasim’ (2004), Son Savaş (2008), Orta Doğu Savaşı (2009) gibi başarılı yapımların ardından 2012 yılında ODTÜ TEKNOKENT’te kurulmuş bir oyun firması.

Panteon, eğlence amaçlı oyunların yanı sıra, oyunların eğitim amaçlı kullanımı konusunda Ar-Ge projeleri yürütmekte ve bu projelerde elde ettiği deneyimin ışığında M.E.B. ve AFAD gibi devlet kurumları da dahil olmak üzere bir çok firmaya çeşitli eğitsel oyun ve uygulamalar da geliştiriyor.

Firmanın ODTÜ TEKNOKENT’teki ofisi el, yüz ve vücut Motion Capture sistemleri de dahil olmak üzere oyun ve animasyon geliştirme konusunda ihtiyaç duyulabilecek en son teknolojileri barındırıyor. Bu teknolojiler aynı zamanda çeşitli TÜBİTAK destekli Ar-Ge projelerinde de kullanılıyor ve “Sesin 3 boyutlu olarak işaret diline tercüme edilmesi” gibi geleceği şekillendirebilecek teknolojiler geliştiriliyor.

Panteon’un  2015 yılında “deneysel” bir oyun olarak piyasaya sunduğu MoBu ise Apple tarafından 159 ülkede “Editörün Seçimi” olarak yayınlandı ve 5 milyondan fazla indirilme oranıyla da çeşitli ödüller kazanmayı başardı.

 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara