ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT’ten otizmli çocuklara destek

2. ODTÜ TEKNOKENT Festivali 2000’den fazla katılımcıyla bu yılda renkli görüntülere sahne...

Tarih 20.09.2017

Türkiye’nin en iyi teknokenti olarak gösterilen ODTÜ TEKNOKENT, gelenekselleşen “ODTÜ TEKNOKENT Partisi”ni bu yıl ikinci kez “ODTÜ TEKNOKENT Festivali” olarak gerçekleştirdi. Festival kapsamında, ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde bulunan şirket ve start up’lar bir araya gelirken, festivale stant açarak katılan “Otizm Vakfı”, ODTÜ TEKNOKENT’lileri otizm hakkında bilgilendirdi. Festivalden elde edilen gelir ise Otizm Vakfı’na bağışlandı.

ODTÜ TEKNOKENT tarafından her yıl bölgede çalışan firma personellerinin görüş alışverişinde bulunmaları, iş hayatının verdiği stresten bir an olsun uzaklaşmalarını sağlayarak eğlenceli ve kaliteli vakit geçirmeleri için düzenlenen “ODTÜ TEKNOKENT Yaza Merhaba Partisi”, bu yıl ikinci defa “ODTÜ TEKNOKENT Festivali” olarak düzenlenirken, çok anlamlı bir amaca da hizmet etti.

Festival kapsamında bir araya gelen ve stant açan firmalar, görüş alışverişinde bulunma ve faaliyetlerinden bahsetmelerinin yanı sıra, ODTÜ TEKNOKENT’in davetlisi olarak festivale katılan ve stant açan “Otizm Vakfı” ve otizmli çocuklarla da bir arada olma fırsatı yakaladı. Otizm Vakfı tarafından otizmli çocuklar hakkında bilgi alan ve bu konuda daha fazla bilgi sahibi oldular.

Araştırma ve teknoloji geliştirme, yazılım üretme projelerinin temel faaliyetler olduğu, araştırmacıların, mühendislerin, yazılımcıların ve tüm diğer çalışanların günlük hayatlarının önemli bir bölümünü geçirdikleri yüksek nitelikli bir yaşam alanı olarak planlanan ODTÜ TEKNOKENT’te, aynı zamanda bölgedeki sosyal yaşamın zenginleştirilmesi için etkileşimin arttırılması, çevre kalitesinin yükseltilmesi ve bölgenin bir yaşam alanı haline getirilmesinin sağlanması için de çalışmalar yürütülüyor.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara