ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT T-BİGG’e 1500’den Fazla Başvuru

En Başarılı TÜBİTAK BİGG Uygulayıcı Kuruluşu ODTÜ TEKNOKENT 2017 yılında T-BİGG programına...

Tarih 02.10.2017

ODTÜ TEKNOKENT T.BİGG programı, TÜBİTAK BİGG 2017-1. Çağrı dönemini 1000’in üzerinde başvuruyla kapattı. 1000 başvuru arasından seçilen 318 iş fikri sahibi 1. Aşama faaliyetlerini tamamladı. Faaliyetler kapsamında iş fikri sahipleri; toplamda aldıkları 200 saati aşkın eğitim ve 335 saati aşkın mentorluk hizmetiyle iş planlarını geliştirebilme şansı yakaladı. 1. Aşamayı tamamlayan 318 iş fikri arasından 23 iş fikri ise TÜBİTAK’a bildirilmeye hak kazandı. TÜBİTAK’ın seçmiş olduğu 17 iş fikri 150.000 TL’lik sermaye desteği almaya hak kazandı.

TÜBİTAK değerlendirmesi sonucu destek almaya hak kazanan ekipler ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi’nde eylül ayı itibariyle şirketleşti. Hedef pazarı ABD olan ekipler, ODTÜ TEKNOKENT’in ABD’nin San Francisco şehrinde yer alan Growth Circuit Hızlandırma Merkezi’nde eğitim aldı. Bu doğrultuda başvuru koşullarını sağlayan girişimcilere global anlamda en etkili hızlandırma programlarına başvuru desteği de sağlandı. Ayrıca bazı ekipler ODTÜ TEKNOKENT iletişim ağından faydalanma, ulusal ve uluslararası yatırımcılarla görüşme ve Growth Circuit 'ın portföyünde değerlendirilerek yatırım alma şansı elde etti.

TÜBİTAK BİGG 2017’-2. Çağrı dönemi kapsamında ise ODTÜ TEKNOKENT T-Bigg programına 500’ü aşkın iş fikri başvurusu yapıldı ve bu başvurular arasından seçilen 95 iş fikri sahibiyle 1. Aşama eğitim ve mentorluk faaliyetleri tamamlandı. Bu iş fikirleri arasından TÜBİTAK panellerine uygun görülen ekipler panel değerlendirmeleri için TÜBİTAK’a iletildi.

Detaylı bilgi için: tbigg.com

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara