ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT T-Bigg Başvuruları Tamamlandı

En Başarılı TÜBİTAK BİGG Uygulayıcı Kuruluşu ODTÜ TEKNOKENT’e 1000’in üzerinde başvuru yap...

Tarih 03.05.2017

BİGG 2017-1. Çağrı dönemini 1000’in üzerinde başvuruyla kapatan ODTÜ TEKNOKENT T-Bigg programına seçilen girişimciler iş planı mentorlukları ve eğitim kamplarına devam ediyor. Girişimciler, 16 Mayıs’ta TÜBİTAK’a bildirilmelerinden önce ODTÜ TEKNOKENT’in sunduğu mentorluk ve eğitim hizmetleriyle iş planlarını geliştirebilme şansı yakalıyor.

Teknoloji ve yenilik odaklı fikir sahipleri, ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde yürütülen T-BİGG programıyla, TÜBİTAK’tan 150 bin TL’lik desteği alarak kendi şirketlerini kurma fırsatını yakalayabilecek.


ODTÜ TEKNOKENT, 2012 yılından bu yana devam eden TÜBİTAK 1512 Sermaye Desteği Programı 1. Aşama uygulayıcı kuruluşu olarak T-BİGG kapsamında girişimcilere destek oluyor. Girişimcilere yönelik program ile ön kuluçka aşamasında gerçekleştirilen eğitim kampı, ODTÜ TEKNOKENT iletişim ağında yer alan deneyimli isimlerden mentorluk ve danışmanlık, yatırımcılar ile görüşme, fikir alışverişi ve TÜBİTAK BİGG 2. Aşama değerlendirmeleri için gereken iş planı eğitimleri sunuluyor. 


Ayrıcalıklı Eğitmen ve Mentor Havuzu
T-BİGG programına kabul edilen tüm ekipler, ön kuluçka programına kabul edilerek alanında uzman eğitmenlerden eğitim alma şansı yakalıyor. Süreç dâhilinde zengin ODTÜ TEKNOKENT mentor havuzundan faydalanan ekipler teknik, ticari ve idari konularda mentorlarından bilgi alışverişinde bulunarak gelişimlerini pekiştirebiliyorlar. T-BİGG kapsamında iş fikri doğrulanma eğitimlerini başarıyla tamamlayarak iş planlarını hazırlayan ekipler, TÜBİTAK’a bildirilmeye hak kazanıyor.


Uluslararası Başarılar Kazanma Fırsatı
TÜBİTAK değerlendirmesi sonucu destek almaya hak kazanan ekipler ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi’nde şirketleşme fırsatı ve ODTÜ TEKNOKENT’in ABD’nin San Francisco şehrinde yer alan T-Jump Hızlandırma Merkezi’nde eğitim alma şansı da yakalayabiliyor. Bu doğrultuda başvuru koşullarını sağlayan girişimcilere global anlamda en etkili hızlandırma programlarına başvuru desteği de sağlanıyor. Ayrıca ODTÜ TEKNOKENT iletişim ağından faydalanma, ulusal ve uluslararası yatırımcılarla görüşme fırsatı ve T-JUMP Ventures'ın portföyünde değerlendirilerek yatırım alma şansı da girişimcileri bekliyor.


En Başarılı Uygulayıcı Kuruluş
T-BİGG programının 2016 döneminde girişimci kabul sayısı oranında en başarılı uygulayıcı kuruluşu olan ODTÜ TEKNOKENT, bu yıl da girişimcilik ekosisteminin gelişmesinde öncü rol oynarken, 13 yıllık deneyimiyle girişimci adaylarının tüm ihtiyaçlarına yönelik bir BİGG programı hazırladı. Hazırlanan bu yeni programla daha çok sayıda girişimcinin desteklenmesi hedefleniyor. 


Detaylı bilgi için: tbigg.com

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara