ODTÜ TEKNOKENT

Kazanan “BİLİM” oldu.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi kapsamında düzenlenen İsim Yarışmasına gelen 2700...

Tarih 02.03.2018

2017 yılı Aralık ayında sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen isim yarışmasının sonuçları belli oldu. Aralık ayı sonuna kadar başvuruların kabul edildiği yarışmaya Türkiye’nin birçok şehrinden 2700’ün üzerinde isim önerisi geldi. 

Gelen isim önerileri arasından yapılan değerlendirme sonucunda “BİLİM” seçildi. 

Yarışma katılım koşulları çerçevesinde “BİLİM” önerisinde bulunan birden fazla katılımcı bulunduğundan; kayıt tarih ve saati dikkate alınarak, noter tarafınca yapılan e-tespit sonucu ilk kayıt olan katılımcı ödülü almaya hak kazandı. 

Değerlendirme sonucu yarışma ödülü olan 10.000 TL’nin sahibi yarışmaya katılan Eda Bülbül oldu. 

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi İsim Yarışması’na katılan ve isim önerilerini gönderen tüm katılımcılara teşekkür ederiz. 

İsim Yarışması Katılım Koşulları için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bilişim İnovasyon Merkezi
Ulusal ve uluslararası büyük şirketlere ev sahipliği yapan ODTÜ TEKNOKENT, Bilişim İnovasyon Merkezi ile bu hedef doğrultusunda ilerleyerek uluslararası başarılı teknolojik ürünlerin ve teknoloji şirketlerinin oluştuğu, küresel teknoloji şirketlerinin yer aldığı, değer yaratan bir inovasyon ekosistemi oluşturmayı amaçlıyor.

Bünyesinde bulunan co-working alanıyla start-up'lara yer sağlayacak olan merkezde bilim, Ar-Ge ve teknoloji kavramlarının ürettiği/üretebileceği sonuçların kamuoyuyla buluşması sağlanacak. Bu çerçevede bilişim ve iletişim teknolojilerinin günlük yaşantılara getirdikleri ve getirebileceklerinin ilk elden deneyimlenebileceği ortamlar yaratılacak.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi ile 5G/ileri iletişim teknolojileri, bulut çözümleri, büyük veri, nesnelerin interneti, sanayide sayısal dönüşüm (Sanayi 4.0) başta olmak üzere, odaklı ve özgün çalışmalar yapacak bilişim ve telekomünikasyon şirketlerine ev sahipliği yapılacak. Ayrıca bilim, Ar-Ge ve teknoloji geliştirme faaliyetleri sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılarak farkındalığı arttırılırken, teknoloji üreticilerinin, üniversite öğretim üyelerinin/öğrencilerinin, şirketlerin çözüm, ürün ve vizyonlarının sergileneceği seminerler, eğitimler ve etkinlikler düzenlenecek.
ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi sadece Ar-Ge ve teknoloji geliştiren şirketlere ev sahipliği yapan bir iş merkezi olarak değil aynı zamanda, yüksek kalite ve çeşitlilikte sosyal alanlarında yer aldığı bir yaşam alanı olacak, merkezde farklı konseptlerde restoran ve kafeler bulunacak.

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara