ODTÜ TEKNOKENT

Kardinero firmasına İtalya’dan ödül

ODTÜ TEKNOKENT firması Kardinero, Designnobis firmasıyla birlikte geliştirdiği ürünüyle br...

Tarih 05.07.2017

İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen ve Avrupa Birliği’nin en önemli ve kapsamlı tasarım yarışmaları arasında yer alan A’ Design Award Tasarım Ödülleri 2016-2017 yılı sonuçları geçtiğimiz haftalarda açıklandı. 


Avrupa Birliği Tasarım Ofisi’nin desteğiyle düzenlenen A’ Design Award tasarım ödülleri, inovasyon ve tasarımın gelişmesiyle ülkelerin ekonomik rekabet gücünü artırmayı hedefliyor. Kazanan tasarımlar için akreditasyon niteliği taşıyan yarışma, ürünlerin ve tasarımcılarının tanıtımlarına katkıda bulunuyor.


İtalya'dan ‘Medikal Cihazlar’ kategorisinde bronz ödül kazanan ‘Kardinero EKG Test Sistemi’, ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde yer alan Designnobis firmasıyla geliştirildi. Kalp rahatsızlıklarının ön tanısında kullanılan medikal koşu bandı olarak tasarlanan sistem, ürün mekanizmasıyla benzerleri arasında öne çıkarak minimum parça ve bileşenle maksimum verimde çalışıyor. Daha hafif ve üretime uygun özellikleri ile öne çıkan Türk tasarımı, farklı hız ve eğimde çeşitli programlar sunuyor ve bilgisayara bağlanarak da kullanılabiliyor. Hastaların ölçüm, tanı ve uzun dönem izlemelerinin yapılabileceği ürünün tasarımı, yazılımı ve üretimi tamamen yerli olarak geliştirildi.  

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara