ODTÜ TEKNOKENT

Growth Circuit girişimcileri Silikon Vadisi’ne götürüyor

Girişimcilere Silikon Vadisi’nin kapısını açan Growth Circuit Hızlandırma Programı başvuru...

Tarih 27.03.2018

ODTÜ TEKNOKENT’in kurduğu Growth Circuit, Türkiye girişimcilik ekosisteminde bulunan teknoloji girişimlerini, Türkiye-Amerika-İngiltere üçgeninde hızlandırarak desteklemeyi amaçlayan ve bu girişimlere yatırımlar yaparak onlara uluslararası pazara açılma şansı tanıyan bir hızlandırma programı ve yatırım firmasıdır.

Growth Circuit Hızlandırma Programı’nın ilk ayağı Türkiye’de gerçekleştirilecek. Hızlandırmanın lokal ayağından itibaren başarılı girişimler Growth Circuit tohum yatırımı ile birlikte fikirlerini doğrulayarak ticarileştirmeye başlayacaklar. Programın ilk ayağında, girişimler 2 ay boyunca UC Berkeley, Bobson Collage ve Growth Circuit mentorları ile birlikte iş fikirlerini valide ederek iş modellerini Silikon Vadisi kurallarına göre kurmayı öğrenecekler.

Bu aşamayı başarıyla tamamlayan girişimler, 100.000 TL Growth Circuit devam yatırımı ile birlikte Draper Üniversitesi ya da ABC hızlandırma programlarına katılarak 5-8 hafta San Francisco’da Silikon Vadisi girişimcilik ekosistemini deneyimleyecekler. Programın San Francisco ayağı ile startuplar, dünya girişimcilik ekosistemine yön veren aktörler ve yatırım kuruluşları ile bir araya gelerek girişimlerini global pazarda büyütme fırsatı yakalayacaklar.

Yatırımlarına durmadan devam edecek olan “Growth Circuit”, Türkiye’nin azimli ve fikrine güvenen girişimci adayları ve teknoloji startuplarını uluslararası başarıyı yakalamak için Growth Circuit Hızlandırma Programı’na davet ediyor. Programa başvurular 12 Nisan’a kadar https://www.f6s.com/gc2018/apply linkinden kabul ediliyor. 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara