ODTÜ TEKNOKENT

ATOM’da yaz stajı heyecanla devam ediyor

ODTÜ TEKNOKENT ön kuluçka merkezi ATOM’da yaz staj programı yoğun eğitim programıyla devam...

Tarih 09.08.2017

Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi, yani kısa adıyla ATOM, bu yıl da renkli bir staj dönemi geçiriyor. Her yıl oyun geliştirme ve animasyon alanlarına ilgi duyan üniversite öğrencilerini bünyesinde yetiştiren ve mevcut ekiplerine entegre eden merkez, geçtiğimiz yıl eğitim programı ile daha da zenginleştirdiği yaz staj programı bu yılda güzel çalışmalara sahne oluyor.

Stajyerler, projelerini tamamlamalarının yanında çeşitli eğitimlerden geçerek sektör firmalarında çalışma fırsatı bulabilecekler. ATOM bu modelle sektörde önemli bir sorun haline gelen insan kaynağı kalitesini de yükseltmeyi hedefliyor.

Farklı Disiplinler, Renkli Çalışma Ortamı

Oyun geliştirmenin yazılım geliştirmekle aynı şey olmadığını her fırsatta vurgulayan ATOM, kendi çatısı altında yapım süreçlerini de desteklemeye yönelik etkinlikler gerçekleştiriyor. ATOM yeni staj dönemi için programlama, iki boyutlu görsel, üç boyutlu görsel, animasyon, oyun tasarımı, oyun yapımcılığı, iş geliştirme ve pazarlama gibi farklı alanlara yönelik eğitim içeriği hazırlıyor.

Bu yıl oyun geliştirme kapsamında tüm disiplinleri odaklayarak staj programını oluşturan ATOM, stajyerlerin sektör temsilcilerinden birebir oyun geliştirme süreçleriyle ilgili deneyimleri ve girişimcilikle ilgili konuları öğrenmesini hedefliyor.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Demo Day etkinliğinde stajyer ekiplerin bir kısmı, yaz boyu geliştirdikleri oyunları göstererek, ATOM’da staj yapmanın kazanımlarından bahsettiler. Ekiplerin renkli sunumlarıyla tanıtımlarını yaptıkları oyunlar ise şöyle; Bolling in the Deep, Büyücü Savaşları, Hapishaneden Kaçış ve Roll A Gear.

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara