ODTÜ TEKNOKENT

Ankara Game Talks etkinlikleri yoğun ilgiyle devam ediyor

Ankara’daki oyun geliştiriciler arasındaki bağı kuvvetlendirmek için başlatılan Ankara Gam...

Tarih 06.07.2017

ODTÜ TEKNOKENT, Ankara Game Talks grubu, ATOM ve ODTÜ TEKNOKENT firması Otsimo iş birliğiyle düzenlenen, oyun sektöründe çalışan veya gelecekte oyun sektöründe çalışmak isteyenleri, oyun sektöründen uzman ve tecrübeli konuşmacılarla bir araya getiren Ankara Game Talks etkinlikleri her ay ODTÜ TEKNOKENT’te düzenlenmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında ilk buluşmanın gerçekleştiği etkinlikte bugüne kadar milyonlarca oyun severin takip ettiği Amelos Interactive firmasının kurucularından Emre Tunçbilek ve Pop to Save, Rop, Joinz, Twelve gibi oyunlarla mobil oyun dünyasında global anlamda başarılar elde eden Gamebra.in kurucusu Yunus Ayyıldız ve son olarak Crytek’te Anlatım Tasarımcılığı görevini yürüten Fasih Sayın’ın konuşmacı olarak yer aldığı Ankara Game Talks, her etkinliğinde daha çok seyirci sayısına ulaşmasının yanı sıra interaktif yapısıyla da dikkat çekiyor.

Ankara Game Talks

Ankara Game Talks, oyun sektöründe çalışan veya gelecekte oyun sektöründe çalışmak isteyenleri, oyun sektöründe tecrübeli ve uzman konuşmacılarla bir araya getirerek katılımcıları bilgilendirmeyi ve onları iş hayatına hazırlamayı amaçlıyor. Etkinlikler, sadece bilgisayar mühendislerini ve programcıları ilgilendirecek konuları değil aynı zamanda iş geliştiriciler, tasarımcılara yönelik içeriğiyle de geniş bir yelpazeye hitap edecek şekilde organize ediliyor.

Her etkinlikte konu olarak, bir oyun şirketinde yer alan oyun geliştirme süreçlerinden bir tanesi seçiliyor. Bu da oyun tasarım süreçlerinden, oyun geliştiren takımların yönetilme şekillerine kadar büyük bir yelpazeyi kapsıyor. Tabi ki konuşmalar sırasında, seyirciler yalnızca günün konusu ile ilgili değil, merak ettikleri diğer konular hakkında da sorular sorabiliyor.

Yaklaşık 3 saat süren etkinlikler, ateşbaşı sohbet (Fireside Chat) formatında yürütülüyor. Yani sunucu ve konuşmacı sahneye çıkıp sohbet havasında konuşurken, seyirciler de istedikleri zaman sorular sorabiliyor.

ODTÜ öğrencileri ve ODTÜ TEKNOKENT firma çalışanlarının yanı sıra diğer üniversite ve teknokentlerden de katılımcıların seyirci olarak yer aldığı Ankara Game Talks etkinlikleri yemek ve içecek sponsorlarının lezzetli ikramlarıyla da katılımcıların beğenisini kazanıyor.

Her ayın 2’nci Cuması ODTÜ TEKNOKENT’te düzenlenen Ankara Game Talks etkinliklerinden haberdar  olmak için https://goo.gl/mps9UC adresini takip edebilirsiniz. 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara