ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
GÖBEKLİTEPE: The Gathering
CerModern

GÖBEKLİTEPE: The Gathering
22 EYLÜLSEPTEMBER - 31 ARALIKDECEMBER 2019

Yüzyılın en heyecan verici arkeolojik buluntusu gün yüzüne çıkarıldığından beri tüm dünyada ilginin odağı. Elinde sadece taşlarla, yaşadığı dünyayı bu denli karmaşık tasvir edebilen insanlar, modern dünyanın ‘’ilkel!’’ kabul ettiği bu gruplardı. Göbeklitepe ilklerin ötesinde Organizasyon ve hayal gücünün eseri. İnsanın DNA’sına kodlanmış olan yaratıcılık ve üretkenlik duygularının, belki de insanlık tarihindeki zirve noktası. Doğada kendi halinde karmaşık bir organizma iken, bir araya gelerek meydan okuyan ve kendi ırksal kaderini yazmaya cesaret eden insanlığın en çarpıcı örneği.
Göğe yükselen taş yapıların altında saklanan gizemler, bizi keşfedilmeye çağırıyor.
21 Eylül’de birlikte keşfetmek için Cer Modern’de toplanıyoruz!

//
The most exciting archaeological find of the century has been the focus of attention ever since it was unearthed. With only stones in hand, people who can portray the complex world they live in were the people that the modern world regarded as "primitive!". Göbeklitepe is the work of organization and imagination beyond the firsts. It is the human centered pinnacle of creativity and productivity that is encoded into the human DNA. It is the most striking example of mankind, who is a complex organism in nature in its own right, which challenges it to come together and dare to write its own racial destiny. The mysteries hidden beneath the stone structures rising to the sky invite us to be discovered.
Our gathering at Cer Modern to explore Göbeklitepe starts on September 21st!

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
COLLER IP / Patent Değerleme Eğitimi
ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu

2018 yılı Nisan ayında İngiltere’nin öncü değerleme firmalarından COLLER IP ile ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO)’nin düzenlediği patent değerleme eğitimi bu yıl yeniden düzenlenecektir. Geçen sene detaylı olarak anlatılan patent değerleme konularının benzer şekilde ele alınacağı eğitim, teoriden uzak ve çok sayıda örneklerden oluşan uygulamalı bir içerikle tasarlanmıştır.   

Lisanslama şartlarını en doğru biçimde belirleyebilmek, risk analizini pazar dengelerini göz önünde bulundurarak yapabilmek, yatırımcı ve potansiyel firma görüşmelerindeki lisanslama ve değerleme süreçlerini uygulamalı olarak anlayabilmek, eğitimin nihai amaçları arasında yer almaktadır.  

Broşürü burada yer alan eğitim 4 Aralık – 7 Aralık 2019 tarihleri arasında 4 gün olarak gerçekleştirilecektir.  

Eğitime katılım 20 kişi ile sınırlı olup, kesin kayıtla ilgili 7 Ekim 2019 tarihine kadar tto@odtuteknokent.com.tr adresinden dönüş yapılmasını rica ederiz.

Dünyanın en büyük oyun maratonu için başvurular başladı.

Dünyanın en büyük oyun maratonu için başvurular başladı.

Tüm dünyada aynı zamanda gerçekleşen oyun geliştirme maratonu Global Game Jam için başvurular başladı.
Devamını Oku
TÜBİTAK BİGG desteği  için 2’inci çağrı dönemi başvuruları başladı

TÜBİTAK BİGG desteği için 2’inci çağrı dönemi başvuruları başladı

ODTÜ TEKNOKENT, 2015 yılından bu yana devam eden TÜBİTAK Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı 1. Aşama uygulayıcı kuruluşu olarak T-BİGG kapsamında girişimcilere destek olmaya devam ediyor. 7’inci dönemi gerçekleştirilecek olan T-BİGG Programının 2019 2’inci çağrı dönemi için başvurular açıldı.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT’ten Tomurcuk Vakfı’na destek

ODTÜ TEKNOKENT’ten Tomurcuk Vakfı’na destek

Gelenekselleşen “ODTÜ TEKNOKENT Festivali”nin bu yıl 4’üncüsü yine katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Festival kapsamında, ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde bulunan şirket ve start up’lar bir araya gelirken, festivale stant açarak katılan “Tomurcuk Vakfı”, katılımcıları down sendromu ve vakıf çalışmalarıyla ilgili bilgilendirdi.
Devamını Oku
Türkiye’den 38 şirketin yer aldığı “Deloitte EMEA Teknoloji Fast 500 2018” listesi açıklandı

Türkiye’den 38 şirketin yer aldığı “Deloitte EMEA Teknoloji Fast 500 2018” listesi açıklandı

ODTÜ TEKNOKENT şirketleri her yıl olduğu gibi bu yıl da “Deloitte EMEA Teknoloji Fast 500 2018” listesinde yer almayı başardılar.
Devamını Oku
FiberLast, Cern ihalesine katıldı

FiberLast, Cern ihalesine katıldı

ODTÜ TEKNOKENT’te faaliyet gösteren fiber lazer şirketi FiberLast, uluslararası üretim standartlarını sağlayabildiği için davet edildiği Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nin ihalesine katıldı.
Devamını Oku
ODTÜ'nün 'insansız araba teknolojisi' TEKNOFEST'te görücüye çıktı

ODTÜ'nün 'insansız araba teknolojisi' TEKNOFEST'te görücüye çıktı

ODTÜ TEKNOKENT araştırmacıları, arabalara kendi kendine sürüş yeteneği kazandırabilen "Yarı Otonom Sürüş Destek Modülü" isimli teknolojilerini ilk kez TEKNOFEST'te sergiledi.
Devamını Oku
"ODTÜ - TUSAŞ Çok Hafif Uçak (Very-Light Aircraft) Tasarım ve Geliştirme" projesine “YÖK Üstün Başarı” Ödülü

"ODTÜ - TUSAŞ Çok Hafif Uçak (Very-Light Aircraft) Tasarım ve Geliştirme" projesine “YÖK Üstün Başarı” Ödülü

ODTÜ, YÖK 2019 Üstün Başarı Ödülleri kapsamında “ODTÜ - TUSAŞ Çok Hafif Uçak (Very-Light Aircraft (VLA)) Tasarım ve Geliştirme” başlıklı başvurusu ile “Üniversite-Sektör İş Birliği” ödülüne layık görüldü.
Devamını Oku
Yürüyemeyenler için giyilebilir dış iskelet robotu TeknoFest’te

Yürüyemeyenler için giyilebilir dış iskelet robotu TeknoFest’te

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden Bama Teknoloji tarafından geliştirilen FreeGait, yürüyemeyenler için giyilebilir dış iskelet robotu TeknoFest’te ilgi odağı oldu.
Devamını Oku
Sıfır Atık by Evreka | Yeşil Ofis

Sıfır Atık by Evreka | Yeşil Ofis

Şirketlerimizden Evreka, “Bana çöp toplatma, çöpü öğret!” felsefesiyle Eylül ayı boyunca çalışma ortamınızı çöpten arındırmak, yeşil bir ofis yaratmak için kendi tecrübelerini bizlerle paylaşmayı hedefliyor.
Devamını Oku
Firmalarımızdan Pixofun, IsGame ile Altın Ödül’ün sahibi oldu

Firmalarımızdan Pixofun, IsGame ile Altın Ödül’ün sahibi oldu

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Pixofun tarafından geliştirilen IsGame oyunu, 2019 Brandon Hall Excellence Awards’ ta Altın Ödül’ün sahibi oldu.
Devamını Oku
TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

T.BIGG T.BIGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen T.BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
Growth Circuit

DEĞER YARATAN FİRMALARIMIZ

Geçtiğimiz hafta Sapanca'da gerçekleşen ve iki gün süren @yfyi tarafından düzenlenen Inspiration Weekend etkinliği… https://t.co/6JP5496IlW

Proje ortakları arasında yer aldığımız EEN Anatolia olarak @Kosgeb tarafından 11-13 Kasım tarihleri arasında düzen… https://t.co/tC0P2gAqQ7

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. https://t.co/Ip3vbNASiZ

RT @serkanunsal: YFYİ Girişimcileri Yatırımcılarla Buluştu! https://t.co/vhoDfOiKpw #izbirak #yfyi https://t.co/uixnEIKSAJ

RT @ATOMinGames: GGJ ATOM 2020 Yükleniyor! Beklenen gün geldi, GGJ ATOM 2020 için geri sayım başladı. Durma, hemen yerini ayırt! Başvuru li…

12. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı'nda üç firmamızla birlikte yer aldık. @YedicLTD @momentum #cyenergy… https://t.co/axEgKnLCVD

Şirketlerimizden Project Synergy, web arayüz geliştirici ve test uzmanı ekip arkadaşları aramaktadır. Detaylı bilgi… https://t.co/kcv0XiEHao

Genel Müdürümüz Serdar Alemdar ve YFYİ Hızlandırma Programı 2019 finalistlerinden Earfit Kurucusu Kubilay Aktaş Gir… https://t.co/3UzQvvxk7B

Turkish Time Dergisi tarafından belirlenen Ar-Ge 250 Geleceğin Yıldızları arasında #ODTÜTEKNOKENT şirketleri Seven… https://t.co/IslzcjkN3r

RT @yfyi: Biz bunu 15 yıldır yapıyoruz. Bugün biri daha bitti ama bir dahaki sefere de bekliyor ve birlikte geleceğe #izbırakıyoruz . . . #…

RT @yfyi: Veee açıklıyoruz... Ödülleri kimler aldı görmek için tıklayın: https://t.co/7wTC35EzT1 https://t.co/jdIFxxTHs9

RT @TLENKS: Sabah keyifli girişim sunumlarıyla @yfyi başladı. Milyar dolarlık küresel pazardan pay almak isteyen girişimlerin 100K dolarla…

.@yfyi Demoday girişimci sunumları ile başladı. https://t.co/mSoTvNCtg6

ODTÜ TEKNOKENT'i firmalarımızdan Nanobiz Kurucu Ortağı Prof.Dr. Hüseyin Avni Öktem temsil ediyor. #himms19

HİMSS 19 Eurasia kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Fatih Kacır'ın moderatörlüğünde gerçekl… https://t.co/A62CujpToh

RT @yfyi: Beklenen hafta sonu geldi çattı ✌️ 2 gün boyunca sahne alacak konuşmacılar ve paneller ile Inspiration Weekend başlıyooor.🤩 YFYİ…

Firmalarımızla beraber 30 Ekim - 1 Kasım tarihlerinde gerçekleşen HIMSS'19 Eurasia - Sağlık Bilişim ve Teknolojiler… https://t.co/UsiN2fu3zA

30-31 Ekim tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşen Smart Future World Expo 2019’da standımızla yer alı… https://t.co/P1lgZnezXy

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun. ATAM İzindeyiz 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 https://t.co/bDu9rcd2Ml

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT'in de paydaşları arasında yer aldığı, sosyal inovasyon ve girişimcilik alanında ilk model ol… https://t.co/cmZzfVvrup

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara