ODTÜ TEKNOKENT

200.000 TL ye kadar erken aşama yatırım alabileceğiniz tek program "Growth Circuit Accelerator."

UC Berkeley Innovation Acceleration Group ve Draper University gibi Silikon Vadisi'nin prestijli kurumlarınındesteği ile hızlanıp, Growth Circuit'ten yatırım alıp, girişimini globale taşımak için Growth Circuit Hızlandırma Programı'na buradan başvurabilirsiniz. 

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
SadeİK Meetup
ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi - T.ICT ve SadeİK Meetup grubunun düzenlediği İnsan Kaynakları konuşmaları 21 Mart 2019 Perşembe günü ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecektir.

Katılımın kontenjan ile sınırlı olduğu etkinlikle ilgili detaylı bilgi ve kayıt e-postası aşağıda yer almaktadır, ODTÜ TEKNOKENT katılımcılarının kayıt e-posta konularında bölgemiz katılımcısı olduklarını "SadeİK, Teknokent" ifadesi ile belirtmelerini rica ederiz.

Kayıt için:  sadeik2018@gmail.com  

“Zihinsel, fiziksel ve ruhsal sağlığımız için en öncelikli yaşamsal işlevimiz nefestir. Yapılan araştırmalar, doğru nefes tekniklerinin, işyerlerinde maruz kaldığımız stresli ortamlarla baş edebilme, düşüşe geçen konsantrasyonumuzu toparlama, çalışma motivasyonumuzu tetikleme ve zihinsel becerilerimizi geliştirerek problem çözme yeteneklerimizi artırma gibi etkilerinden söz etmektedir. Seminerimizde nefesin yaşamımıza etkisinden ve  farklı nefes teknikleriyle işyerindeki huzurumuzu ve çalışma veirmliliğimizi nasıl artırabileceğimizden bahsedeceğiz.”

 

GROWTH CIRCUIT GROWTH CIRCUIT
Teknoloji Yatırımcıları Ankara'da Buluşuyor
ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi - CoZone

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Ankara Teknoloji ve Oyun Festivali
ATO Congresium

Ankara’nın ilk ve tek teknoloji ve oyun festivali TEKFEST ANKARA, “TEKNOLOJİ TÜRKİYE’NİN KALBİNDE ATACAK” sloganı ile kapılarını 3-5 Mayıs 2019 tarihlerinde ATO Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecektir. 

Detaylı bilgiye https://www.tekfestankara.com/ linkten ulaşabilirsiniz. 

Growth Circuit Ankara lansmanı geçtiğimiz haftalarda gerçekleşti

Growth Circuit Ankara lansmanı geçtiğimiz haftalarda gerçekleşti

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından kurulan Growth Circuit, Ankara lansmanını ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi’nde yer alan CoZone’da gerçekleştirdi.
Devamını Oku
Deplike’ye 100 bin dolar yatırım

Deplike’ye 100 bin dolar yatırım

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Deplike, gitaristler tarafından kullanılan amfi ve efekt pedallarını cep telefonuna sığdırmaya olanak sağlayan uygulamasıyla Erdem Yurdanur’dan 100 bin dolar yatırım almayı başardı.
Devamını Oku
Ares İnovasyon’dan iş sağlığı ve güvenliği için yenilikçi ve akıllı yazılımlar

Ares İnovasyon’dan iş sağlığı ve güvenliği için yenilikçi ve akıllı yazılımlar

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Ares İnovasyon, iş sağlığı ve güvenliği için yenilikçi ve akıllı yazılımlar geliştiriyor.
Devamını Oku
Savunma ve havacılık projeleri “TSSK Proje Pazarı” etkinliğinde altıncı kez görücüye çıktı

Savunma ve havacılık projeleri “TSSK Proje Pazarı” etkinliğinde altıncı kez görücüye çıktı

T.C. Cumhurbaşkanlığı SSB desteği, T.C. Ticaret Bakanlığı, TÜBİTAK, ASO ve SASAD iş birliğiyle, ODTÜ, ODTÜ TEKNOKENT ve TSSK tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen “TSSK Proje Pazarı” 900’ün üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi açılış töreni gerçekleşti

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi açılış töreni gerçekleşti

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi’nin açılış töreni, Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
Devamını Oku
Türkiye’deki startuplar için Silikon Vadisi’nin kapılarını açan program, Growth Circuit!

Türkiye’deki startuplar için Silikon Vadisi’nin kapılarını açan program, Growth Circuit!

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından kurulan Growth Circuit’ten yatırım alıp, girişimini globale taşımak, UC Berkeley Innovation Acceleration Group ve Draper University gibi Silikon Vadisi’nin prestijli kurumlarının desteği ile hızlanmak istiyorsan, Hızlandırıcı Programı’na başvurabilirsin!
Devamını Oku
Oyun geliştirme maratonuna anneler damga vurdu

Oyun geliştirme maratonuna anneler damga vurdu

Bu yıl "Ev sizin için ne ifade ediyor?" temasıyla düzenlenen GGJ'de, anne terliğine, evlendirme ısrarına, geç saatte dönüşte evde bekleyen babanın iknasına yönelik verilen mücadeleler oyunlara dönüştürüldü.
Devamını Oku
Oyun fabrikası ATOM’da maraton heyecanı

Oyun fabrikası ATOM’da maraton heyecanı

Her sene dünya ile eş zamanlı olarak düzenlenen oyun maratonu Global Game Jam(GGJ), 25 Ocak’ta başlıyor. GGJ’nin Türkiye’deki en büyük merkezlerinden olan ODTÜ TEKNOKENT ve TOGED işbirliğinde, bu sene de GGJ ATOM ile geliştiricileri ağırlamaya hazırlanıyor.
Devamını Oku
Türk Kartalı’na Almanya’dan Ödül

Türk Kartalı’na Almanya’dan Ödül

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Designnobis tarafından geliştirilen "Türk Kartalı ALPINA" uçak modeli, "German Design Awards 2019"da ‘Altın Ödül’e layık görüldü.
Devamını Oku
Growth Circuit Özel Portfolyo Lansmanı’nda girişimcilerini tanıttı

Growth Circuit Özel Portfolyo Lansmanı’nda girişimcilerini tanıttı

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından kurulan Growth Circuit, Özel Portfolyo Lansmanı 150 kişinin katılımıyla geçtiğimiz hafta Kolektif House Levent’te gerçekleşti.
Devamını Oku
ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

T.BIGG T.BIGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen T.BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
Growth Circuit

DEĞER YARATAN FİRMALARIMIZ

Coding for a sustainable future? Come join the #energyefficiency hackathon #unhackthepotential @ODTUTeknokent in An… https://t.co/AmyG5QKkdz

Sürdürebilir gelecek için kodluyoruz. #enerjiverimliligi hackathonuna seni de bekliyoruz. https://t.co/xH6PEtwivH

.@Eczacibasi Holding yetkilileriyle bir araya gelerek ODTÜ TEKNOKENT ve firmalarımızla gerçekleştirilebilecek potan… https://t.co/sbnBfKbSRL

Firmalarımızdan @AnovaEngineerin , üniversitelerin Endüstri ve Makine Mühendisliği bölümlerinden mezun Konfigürasyo… https://t.co/TBG8su6qj5

Koç Holding ve bünyesindeki firmalarla işbirliği fırsatlarını görüşmek üzere bir aradayız. @kocholding… https://t.co/WOd3kt6CyE

Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. #ÇanakkaleGeçilmez #18martcanakkalezaferi #MustafaKemalAtatürk https://t.co/ZhjDplu3qa

Firmalarımızdan Yedic Mühendislik, solidworks, CFD, yapısal analiz, mekanik tasarım ve imalat konularında bilgi sah… https://t.co/aYUKqlwaJB

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi - T.ICT ve Serverless Turkey Meetup grubunun düzenlediği tek… https://t.co/RL91A2IBEj

RT @GrowthCircuit: T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih Kacır'ı Growth Circuit San Francisco Ofisi’mizde…

Türkiye girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmak amacıyla kurulan hızlandırma ve yatırım şirketi Growth Circuit s… https://t.co/oYGSGyNUyR

Firmalarımızdan @DeplikeApp 100 bin $ yatırım aldı. Tebrikler👏👏🏆🏆 https://t.co/IFqOvQY3Za https://t.co/cqwk8uew0D

Growth Circuit'ten yatırım alıp, girişimini globale taşımak, @UCBerkeleyIAG ve @draper_u gibi Silikon Vadisi'nin p… https://t.co/aOKDnmOeKh

ODTÜ TEKNOKENT'ten önemli gelişmelerle Şubat bültenimiz yayında. Keyifli okumalar: https://t.co/MXzV9WlcXO 📰🧐 https://t.co/SqEBpX4srV

Fransa Büyükelçiliği ve Business France iş birliğiyle gerçekleşen "Fransa Pazarına Giriş ve Pazar Fırsatları" etkin… https://t.co/6u3gv3RZ1A

6'ncısını tamamladığımız #TSSK Proje Pazarı etkinliğimize katkı sağlayan tüm sponsor, kurum ve katılımcılara teşekk… https://t.co/zEoJkhM0qO

50’den fazla savunma, anayurt güvenliği, havacılık, siber güvenlik firması ile birlikte savunma ve havacılık kümele… https://t.co/xYh2DZvkzz

"Yerlileştirme" konusunu konuşacağımız son panelimiz #TSSK Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Öktem'in moderatörlüğüyle… https://t.co/kExDbrWoOo

Etkinliğimiz #TSSK Yönetim Kurulu Üyesi Burak Akbaş'ın moderatörlüğünü yaptığı "İhracat Paneli" ile devam ediyor.… https://t.co/d0qmEI8rLS

.#TSSK Proje Pazarı etkinliğimiz, stand ziyaretlerinin ardından TSSK Yön. Kurl. Başk. Yard. Fatih Ünal'ın moderatör… https://t.co/BT3H63ZWK1

RT @TSSKofficial: Savunma Sanayii Başkanlığı Başkan Yardımcısı Sn.Mustafa Murat Şeker, #TSSK 6. Proje Pazarı açılış konuşmasını gerçekleşti…

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara