ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
BiGG Başvuruları Başladı Harekete geç, farkını göster, hayalini gerçekleştir!
Online

ODTÜ TEKNOKENT girişimcilerin fikirlerini olgunlaştırmak, TÜBİTAK BİGG desteğine ulaşmalarını sağlamak ve ülkemiz için katma değeri yüksek büyüme potansiyeli olan işlerin ortaya çıkmasına vesile olmak üzere 5 farklı konsorsiyum ile girişimci adaylarının yanında!

TÜBİTAK BİGG sürecinde her iş fikri alanına uygun güçlü iş birlikleri ile girişimcilik serüveninizi desteklemek üzere buradayız.  

BiGG3

Dijitalleşme, İletişim ve Akıllı Üretim Sistemleri alanları odaklı başvuruların öncelik verildiği BiGG3’te ODTÜ TEKNOKENT, Arçelik Garage ve KWORKS kaynakları bir araya gelmekte, geniş iş ağı ve alandaki tecrübeleri ile TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı için girişimcilere kapsamlı bir güç sağlamaktadırlar.

Bigg-3.com 

BİGGBio

Yaşam Bilimleri, Biyoteknoloji ve Sağlık Teknolojileri alanındaki iş fikirlerinin 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği’ne ulaşmaları için kurgulanan BİGGBio, alanda söz sahibi ve geniş iş ağına sahip olan ODTÜ TEKNOKENT ve ReDis Innovation tecrübesi ile girişimcilere en yetkin eğitim ve mentorluk hizmetlerini sunmaktadır.

Bigg-bio.com 

BİGGED

Eğitim Teknolojilerinin odaklanıldığı, MEF Üniversitesi’nin alandaki seçkin yetkinliği ve ODTÜ TEKNOKENT’in teknik altyapı ve tecrübesi ile kurgulanan BİGGED programı eğitim teknolojileri ile ilişkili girişimcilere 1512 numaralı Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı’na ulaşma yolunda doğru adres olmaktadır.

Bigg-ed.com 

BİGGM

Akıllı ulaşım teknolojileri odaklı geliştirilen iş fikirlerine ev sahipliği yapmak isteyen BİGGM, ODTÜ TEKNOKENT ve Bilişim Vadisi’nin güçlü altyapısı ve tecrübesi ile 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği’nin akıllı ulaşım teknolojileri için en etkili başvuru noktası haline gelmektedir.

Bigg-m.com

T-BİGGY

Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme odaklı iş fikirlerinin ODTÜ TEKNOKENT ve Yaşar Üniversitesi’nin tecrübesi ve geniş iletişim ağından faydalanarak 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği’ne ulaşması için kurgulanan T-BİGGY başvurularını beklemektedir.

Tbigg-y.com 

Programlar için son başvuru 1 Aralık 2020.

 Siz de güçlü iş birlikleri ile TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı’ndan yararlanarak 200.000 TL ‘ye kadar geri ödemesiz hibe ile iş fikrinizi hayata geçirmek için hadi acele edin!

 

 

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
TUNE.UP: Temel Google Ads Eğitimi
Online: Zoom

TUNE.UP eğitimleri kapsamında online olarak düzenlenecek  “Temel Google Ads Eğitimi ”  eğitimi 10 Aralık 2020 Perşembe ve 11 Aralık 2020 Cuma günleri 09:30 - 12:30 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir.

Kişi başı katılım bedeli 250 TL + KDV olan eğitimin detayları ve eğitmen özgeçmişi burada yer almaktadır. Katılımın kontenjan ile sınırlı olduğu eğitime katılmak isteyenler 4 Aralık 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar tict@odtuteknokent.com.tr adresine kayıt yaptırabilirler.

Tarih: 10 Aralık 2020 Perşembe - 11 Aralık 2020 Cuma

Saat: 09.30 - 12.30

Eğitmen: Özgür Deniz Aydın

Platform: Zoom

Eğitim İçeriği:

○ Hesap Kurulum & Yapılandırma

○ Kampanya Türleri ve Kampanya Ayarları

○ Anahtar Kelimeler, Reklamlar ve Reklam Uzantıları

○ Google Açık Artırması ve Kalite Puanı

○ Görüntülü Reklamlar ve Hedefleme Yöntemleri, Yeniden Pazarlama

○ Gmail Reklamları, Mobil Uygulama Reklamları

○ Dönüşümler

○ Otomasyon ve Teklif Stratejileri

○ Performans Kontrolü ve Optimizasyon Yöntemleri

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
ENERJİM SENSİN Hızlandırma Programı
Online

EPDK koordinatörlüğünde ODTÜ TEKNOKENT ve ELDER iş birliğinde elektrik dağıtım sektörü özelinde şirket içi girişimleri ve en az TRL-4 seviyesindeki projeleri sektör ile buluşturmak üzere “ENERJİM SENSİN Hızlandırma Programı” gerçekleştirilecektir.

Erken aşama genç teknoloji şirket girişimcilerinin MVP öncesi, MVP hazır, MVP sonrası, ürün hazır veya satışı yapılmış, arasından sektöre en yakın olanlarının seçilerek programa dahil edileceği ENERJİM SENSİN Hızlandırma Programı ile şirketlerin ticari faaliyete geçmeye hazır bir şekilde süreci tamamlamaları hedeflenmektedir. Ayrıca süreci başarıyla tamamlayan şirketlere ve ekiplerle karşılıklı olarak anlaşıldığı takdirde ilk müşteri garantisi de sunulacaktır.

 Programa katılmayı hak eden girişimcilere; basın, paydaş, iş birliği olanakları, yatırımcılarla tanışma ve olası müşterilere erişebilecekleri bir ortam sağlanacaktır. Bununla birlikte seçilen girişimcilere toplamda 300.000 TL ödül verilecektir.

 Aşağıda yer alan konu başlıklarını kapsayan prototip aşamasında ya da hazır bir ürün varsa veya ekipçe bu alanda proje üretip şirketleşmek isteyenler 20 Aralık 2020 Pazar gününe kadar burada yer alan linkten başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. 

Konu Başlıkları

·         Şebeke Modelleme ve Simülasyon Teknolojileri

·         Elektrikli Araçlar ve Şarj İstasyonları Teknolojileri

·         Enerji Depolama Teknolojileri

·         Enerji Verimliliği Teknolojileri

·         Enerji Operasyonu Verimliliği Teknolojileri

·         Koruma Kontrol ve Güç Elektroniği Teknolojileri

·         Yenilenebilir Enerji ve Mikro Şebekeler Teknolojileri

·         Kayıp Kaçak Teknolojileri

·         Talep Tarafı Katılımı ve Enerji Ekonomisi Teknolojileri

·         Dağıtık Üretim Teknolojileri

·         Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri

·         Siber Güvenlik Teknolojileri

·         Müşteri İletişim, Talep ve Şikayet Yönetim Teknolojileri

·         Elektrik ve Doğalgaz Taşıma ve Dağıtım Teknolojileri

·         Soğutma Teknolojileri

·         Veri Analitiği ve Yapay Zeka Entegrasyonu

·         Akıllı Şehirler ve Bina Uygulamaları

·         UI – UX İyileştirmeleri

·         Şebeke Ekipmanlarında 3D Printing

TÜBİTAK BİGG Başvuruları Başladı

TÜBİTAK BİGG Başvuruları Başladı

ODTÜ TEKNOKENT girişimcilerin fikirlerini olgunlaştırmak, TÜBİTAK BİGG desteğine ulaşmalarını sağlamak ve ülkemiz için katma değeri yüksek büyüme potansiyeli olan işlerin ortaya çıkmasına vesile olmak üzere 5 farklı konsorsiyum ile girişimci adaylarının yanında.
Devamını Oku
YFYİ 2020 Başvuruları Devam Ediyor!

YFYİ 2020 Başvuruları Devam Ediyor!

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu yıl 16’ıncısı düzenlenen “Yeni Fikirler Yeni İşler”in, 2020 yılı için başvuruları devam ediyor.
Devamını Oku
ASO TEKNOPARK Faaliyete Geçmesinin Birinci Yılını Kutluyor

ASO TEKNOPARK Faaliyete Geçmesinin Birinci Yılını Kutluyor

ASO ve iştiraklerinin öncülüğünde kurulan ASO TEKNOPARK, 1. Organize Sanayi Bölgesindeki ek alanı içinde yer alan binasında ilk ofisini 2019 yılı Eylül ayı itibariyle kiraya vererek faaliyete başladı.
Devamını Oku
Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nden “Dış Pazarlar Bilgilendirme Toplantıları”

Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nden “Dış Pazarlar Bilgilendirme Toplantıları”

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT tarafından, Bridge.Up Global markası altında düzenlenen “Dış Pazarlar Bilgilendirme Toplantıları” kapsamında, geçtiğimiz haftalarda Baltık ülkeleri ekosistemi ve bu ülkelerdeki ticari fırsatlar “Litvanya” özelinde konuşuldu.
Devamını Oku
Enekom’a Avrupa’dan “İnovasyon” ödülü

Enekom’a Avrupa’dan “İnovasyon” ödülü

Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS) üyeleri ODTÜ TEKNOKENT’te Ar-Ge merkezi olan Aselsan ve ODTÜ TEKNOKENT’te faaliyetlerini sürdüren Enekom’dan büyük başarı. İki şirket, Avrupa Raylı Sistemler Kümelenmeleri Birliği’nin (ERCI) İnovasyon Ödülü’nü aldı.
Devamını Oku
TUSAŞ Ar-Ge harcamasını katladı

TUSAŞ Ar-Ge harcamasını katladı

Türkiye'nin öncü havacılık sanayi şirketi olan ve ODTÜ TEKNOKENT yerleşkesinde de faaliyetlerini sürdüren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Ar-Ge yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.
Devamını Oku
ODTÜ, Türkiye’nin en büyük rüzgar tünelini açmaya hazırlanıyor

ODTÜ, Türkiye’nin en büyük rüzgar tünelini açmaya hazırlanıyor

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, "Türkiye'deki en büyük ve bu boyutlardaki en hızlı Rüzgar Tüneli'nin (RÜZGEM) inşaatını tamamladık. RÜZGEM'in açılışını bu yıl içinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz." dedi.
Devamını Oku
Türkiye'den 'akıllı trafik sistemi' ihracatı

Türkiye'den 'akıllı trafik sistemi' ihracatı

Geliştirdiği Akıllı Kavşak Kontrol Sistemi 20 şehirde binden fazla kavşakta kullanılan ODTÜ TEKNOKENT şirketi ISSD, bu teknolojiyi 6 ülkeye ihraç etmeyi başardı.
Devamını Oku
İlk Ofis Dostu 3D Metal Yazıcı Türkiye’de

İlk Ofis Dostu 3D Metal Yazıcı Türkiye’de

ODTÜ TEKNOKENT’te yer alan ve Türkiye’nin öncü 3D teknoloji firması infoTRON, dünyanın ilk ve tek eklemeli imalat yöntemi ile çalışan 3D metal yazıcısı Desktop Metal Studio’yu Türkiye’ye getirdi.
Devamını Oku
Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuruları Başladı

ODTÜ TEKNOKENT ATOM ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) iş birliğinde gerçekleştirilecek olan Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri başvuruları başladı.
Devamını Oku
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

BİGG BİGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

Siteye Git
Growth Circuit
Growth Circuit

DEĞER YARATAN FİRMALARIMIZ

ODTÜ TEKNOKENT ve Bilişim Vadisi konsorsiyumunda yürütülen BiGGM programı girişimcileriyle bir araya geldik. BiGGM… https://t.co/diMgEOzR6Y

Şirketlerimizden infoTRON, ODTÜ TEKNOKENT’teki ofislerinde çalışmak üzere yazılım mühendisi ekip arkadaşları arıyor… https://t.co/4h9lLlhBko

“ENERJİM SENSİN Hızlandırma Programı” başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 20 Aralık 2020 Pazar! Detaylı bilgi v… https://t.co/9zO3Yu3pah

EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde elektrik dağıtım sektörü özelinde pivot/entegrasyon/u… https://t.co/PmjtvggUjG

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerine Kristal Piksel'den bir ödül daha. Tebrikler Catchy Games 👏👏 https://t.co/QdWh1dTrdN

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerine Kristal Piksel Ödüllerinden iki ödül birden geldi. En İyi Konsol Oyunu Ödülü Erik Games… https://t.co/x4eGWs65yl

Webinarımıza bekliyoruz. Detaylı bilgi için: https://t.co/oQKTCFC4zd #tübitak #bigg #ODTÜTEKNOKENT @Tubitak https://t.co/e4NgXzYyfU

RT @BilisimVadisiTR: Mobilite ve Akıllı Ulaşım girişimcileri için BİGGM kayıtları devam ediyor 🏎🔌 @BilisimVadisiTR ve @ODTUTeknokent ortak…

Ücretli olarak gerçekleşecek etkinliğimiz de sınırlı sayıdaki katılımcıların arasında yerinizi almak için tict@odtu… https://t.co/tJzpdQLgN4

TUNE.UP etkinlikleri kapsamında online olarak düzenlenecek “Temel Google Ads Eğitimi” 10-11 Aralık 2020 09.30 – 12.… https://t.co/R1BywAdBxT

TÜBİTAK BİGG kapsamında 26 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek, TÜBİTAK BİGG hakkında merak edilenleri konuşacağ… https://t.co/PW6lwrAoof

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, yolumuza ışık tutan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kut… https://t.co/G0Eww2MSys

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz, ODTÜ TEKNOKENT Genel Müdürü S… https://t.co/nFmJZFi3Gy

ODTÜ TEKNOKENT ve MEF Üniversitesi'nin TÜBİTAK BİGG sürecinde oluşturdukları konsorsiyum ''Eğitim Teknolojileri'' a… https://t.co/w6SDLWBiPK

İnteraktif olarak gerçekleşecek etkinliğimiz de sınırlı sayıdaki katılımcıların arasında yerinizi almak için tict@o… https://t.co/G2mqIfccwE

TUNE.UP etkinlikleri kapsamında online olarak düzenlenecek “Pandemi Sürecinde “Kendine Yolculuk”” konulu etkinlik… https://t.co/QvqtZmjhAM

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz ve ODTÜ TEKNOKENT Genel Müdürü… https://t.co/2hXwzyJwQY

ODTÜ TEKNOKENT ve MEF Üniversitesi'nin TÜBİTAK BİGG sürecinde oluşturdukları konsorsiyum ''Eğitim Teknolojileri'' a… https://t.co/pju67Cc9By

COVID-19 sebebiyle çevrimiçi olarak düzenlenecek. Detaylı bilgi almak için https://t.co/7ktn6Lvern’u ziyaret edebi… https://t.co/YaHV59QbnQ

ODTÜ TEKNOKENT, ATOM (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (… https://t.co/TvbYH3Nxgm

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara