ODTÜ TEKNOKENT
Türkiye’nin milli savunma projelerine ODTÜ TEKNOKENT TSSK imzası

Türkiye’nin milli savunma projelerine ODTÜ TEKNOKENT TSSK imzası

Türkiye’de son yıllarda savunma sanayiinde hayata geçen pek çok projede ODTÜ TEKNOKENT Savunma Sanayi Kümelenmesi (TSSK) firmalarının büyük katkısı var.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT Firmaları Avrupa’nın En Büyük Oyun Fuarı'nda

ODTÜ TEKNOKENT Firmaları Avrupa’nın En Büyük Oyun Fuarı'nda

Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji geliştirme bölgesi olan ODTÜ TEKNOKENT, bünyesinde bulunan oyun firmaları ile birlikte Avrupa’nın en büyük oyun fuarı olan Gamescom’a katılıyor.
Devamını Oku
Panteon, Teknasyon yatırımıyla dünyaya açılacak

Panteon, Teknasyon yatırımıyla dünyaya açılacak

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Panteon, Teknasyon’dan aldığı yatırımla dünyaya açılmayı hedefliyor.
Devamını Oku
BTech Innovation’dan 3D’li metal savunmaya teknoloji desteği

BTech Innovation’dan 3D’li metal savunmaya teknoloji desteği

ODTÜ TEKNOKENT firması BTech Innovation’ın geliştirdiği 3D yazıcı teknolojisi savunma ve havacılık alanındaki lider kuruluşların tercihi oldu.
Devamını Oku
Otsimo, Hamdi Ulukaya Girişimi tarafından desteklendi

Otsimo, Hamdi Ulukaya Girişimi tarafından desteklendi

ODTÜ TEKNOKENT firması Otsimo, Chobani markasıyla ABD’de gıda sektörünün en büyükleri arasına giren iş adamı Hamdi Ulukaya’nın destek programına seçilmeyi başardı.
Devamını Oku
Bilişim 500 ödülleri sahiplerini buldu

Bilişim 500 ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması bu yıl 18. kez gerçekleştirildi.
Devamını Oku
ATOM’da yaz stajı heyecanla devam ediyor

ATOM’da yaz stajı heyecanla devam ediyor

ODTÜ TEKNOKENT ön kuluçka merkezi ATOM’da yaz staj programı yoğun eğitim programıyla devam ediyor.
Devamını Oku
ATOM ekibi Binary Games’in oyunu Newton - Gravity Puzzle, App Store'da!

ATOM ekibi Binary Games’in oyunu Newton - Gravity Puzzle, App Store'da!

ODTÜ TEKNOKENT Ön Kuluçka Merkezi ATOM ekiplerinden Binary Games’in oyunu geçtiğimiz aylarda App Store’da yer almayı başardı.
Devamını Oku
Gamebra.in Stugan Hızlandırma Programının konuğu olacak

Gamebra.in Stugan Hızlandırma Programının konuğu olacak

ODTÜ TEKNOKENT ATOM merkezi oyun firması Gamebra.in İsveç’te yer alan Stugan Hızlandırıcı Programına katılmaya hak kazandı.
Devamını Oku
Ankara Game Talks etkinlikleri yoğun ilgiyle devam ediyor

Ankara Game Talks etkinlikleri yoğun ilgiyle devam ediyor

Ankara’daki oyun geliştiriciler arasındaki bağı kuvvetlendirmek için başlatılan Ankara Game Talks etkinlikleri oyun geliştiricileri ve oyun severleri bir araya getiriyor.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
IASP 2017 İstanbul
Swissotel / İstanbul

ODTÜ TEKNOKENT, Teknopark İstanbul ve İTÜ ARI Teknokent’ten oluşan ve TGBD’nin desteklediği Türkiye Teknoparkları Konsorsiyumu, 34.IASP (Dünya Teknoparklar Birliği) Konferansı’nı İstanbul’da düzenleyecektir. 

YFYİ YFYİ
YFYİ Demoday
ODTÜ KKM / Ankara

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde bu yıl 13.sü gerçekleştirilen Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programının final töreni her yıl olduğu gibi bu yılda girişimcilerin projelerini jüri ve konuklara sunumuyla başlayacak, en başarılı projelerin seçimi ile son bulacaktır.   

lorem ipsum dolor sit thumb

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir.

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan ve 90’ı aşkını savunma sanayii şirketi olmak üzere, 300’den fazla firma ile beraber ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 senesi itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaları kümelemiştir.

ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır. ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT 2010 yılında savunma sanayi ile başlamış olduğu kümelenme çalışmalarına Bilişim ve Telekomünikasyon alanında devam etmiştir. Hali hazırda bölgede faaliyet gösteren şirketlerin % 50’ye yakını Bilişim ve Telekomünikasyon alanında faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda ODTÜ TEKNOKENT’in hedeflediği yaşayan bir ekosistemin geliştirilmesinde ve sürdürülebilir kılınmasındaki önemli adımlardan birisi Teknokent Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’dir.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nin misyonu farklı ölçekteki şirketlerin ve akademisyenlerin bir araya gelerek üniversite ile işbirlikleri içerisinde yenilikçi Ar-Ge projeleri ortaya çıkarmaları ve bu projeler sonucunda uluslararası başarı elde edilmesi olarak belirlenmiştir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları ön kuluçka merkezi ise Mayıs 2008’de hizmete girmiştir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ – TTO Teknoloji Transfer Ofisi” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ODTÜ TTO, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını patent alma süreçlerini koordine etmekte ve sonrasında yeni spin-off işletmelerin kurulmasını desteklemektedir. 2014 yılı sonu itibariyle Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla 71 buluş desteklenmekte olup, bu buluşlar kapsamında 52 PCT, 48 Türkiye, 21 ABD, 19 EPO, 6 EAPO, 12 Japonya patent başvurusu ile 5 faydalı model başvurusu gerçekleştirilmiştir.

lorem ipsum dolor sit thumb

T-Jump San Francisco merkezi ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından tüm ülkede teknoloji ihracatını geliştirmek, uluslararası başarılı şirketler yaratmak ve bu şirketlerin yatırım ve iş geliştirme süreçlerinin hızlandırmak için kurulmuş “Türkiye’nin iş hızlandırma merkezi”dir. T-Jump San Francisco İş Hızlandırma Merkezi, San Francisco’nun merkezinde, Silikon Vadisi denilen bölgede kurulmuştur.

T-Jump San Francisco, teknoloji şirketleri ve genç girişimcilerin uluslararası ürün/hizmet ihracatına, yatırım almasına ve büyümelerine katkı sağlayacak hızlandırma faaliyetleri yürütmek, üniversitede yapılmış Ar-Ge’nin ticarileşmesine ve yatırım almasında hızlandırma faaliyetleri yürütmek, ABD ekosisteminde büyümüş/yatırım almış Türk şirketlerinin Türkiye’ye özellikle Ar-Ge yatırımları yapmalarına etkide bulunmak konularına odaklanmaktadır.

Siteye Git

FARK YARATAN FİRMALARIMIZ

RT @IASPistanbul: Just 1 day left to IASP 2017 Istanbul! 📢 😉 ➡️ https://t.co/r9Aps1GOVH https://t.co/HRBoAeennN

.@IASPistanbul için son 2 gün! https://t.co/iFndO0N9pn

RT @METU_ODTU: #BiliminEvHali 29 Eylül’de ODTÜ’de! Katılım ücretsizdir. Kayıt için: https://t.co/kWFMPj4V9r #ODTU #METU #EuropeanResearcher…

RT @IASPistanbul: Just 3 days left to IASP 2017 Istanbul! 📢 ➡️ https://t.co/r9Aps1GOVH https://t.co/rS2JQhpxBn

RT @IASPistanbul: Experience the technopark environment in Turkey by joining IASP Technical Tour! 😉 ➡️ https://t.co/wNtSOkK2OF https://t.…

.@TGBDernegi'nin düzenlediği "Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı"ndayız. Toplantı 'iyi uygulama… https://t.co/V6Kepgjne1

#ODTÜTEKNOKENT'ten teknokent ekosistemimizi yakından tanımanızı sağlayan fotoğraflar için 📷https://t.co/CaAsTRRL8n https://t.co/Cmmkf2jhxa

.@IASPistanbul yaklaşıyor, konferansa kayıtlar devam ediyor! https://t.co/ZGn8Eb8Pik

RT @IASPistanbul: Just 5 days left to IASP 2017 Istanbul! 📢 ➡️ https://t.co/r9Aps1GOVH https://t.co/NgLlYObFmE

Bilişim İnovasyon Merkezi, Ankara'nın inovasyon potansiyeli yüksek tüm bölgelerine yakın, şehrin ortasında bir cazi… https://t.co/dlwcHrBF6e

Sağlık bilişimi alanında çözümler üreten #ODTÜTEKNOKENTli @Sisoft_ yenilikçi yazılımlar ve donanım ürünleri gelişt… https://t.co/Kc2CZmWIlR

ODTÜ TTO’nun desteklediği genç girişimcilerimizden Ahmet Kuzubaşlı JCI tarafından "Dünyanın On Başarılı Genci" aras… https://t.co/8ChZBV1DzZ

RT @METU_ODTU: . @ODTUTeknokent firmalarından RFSens Genel Müdürü Ahmet Kuzubaşlı "Dünyanın On Başarılı Genci"nden biri seçildi. Kutlarız.…

RT @ATOMinGames: ATOM eğitimleri: 19.Eyl 17:00:Ozan Atak- Oyunlarda Atmosfer ve Sanat Yönetimi 20.Eyl 17:00:Emre-Burkay-Oyun Tasarımına G…

#ODTÜTEKNOKENT İkizler Salonu'nda, Esnad Savunma Sistemleri Genel Müdürü Böke Şahin Suudi Arabistan'da iş yapma kon… https://t.co/2vmRpO85IJ

.@IASPistanbul yaklaşıyor! Program için 👇 https://t.co/Sq7vCP87P5

RT @ATOMinGames: Gökhan Çelebi ile sunum teknikleri üzerine konuşuyoruz. @ODTUTeknokent @dijitaloyun https://t.co/eQxX82bSOF

For the latest news from #ODTÜTEKNOKENT please follow the link >> https://t.co/3d2lBbYCke https://t.co/xf0zJJlscM

İyi haftalar! #ODTÜTEKNOKENT'ten son haberler için aylık bültene göz atabilirsiniz >> https://t.co/PNAOlEQu79 https://t.co/MndeluiPgL

RT @yfyi: Eğitimci, yazar, oyuncu Mehmet Auf bugün bizimle iyi sunumun sırlarını paylaşacak. 14 Ekim için hazırlıklar sürüyor. #YFYİ2017 #M…

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara