ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
İstanbul Airshow
İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu

1996 yılından itibaren, her iki yılda bir İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen İSTANBUL AIRSHOW, 27 Eylül’de kapılarını 12. kez ziyarete açacak ve halk günü olan 30 Eylül’e kadar açık kalacak.

Uluslararası havacılık camiasının 22 yıldır vermekte olduğu destek ve Türk Sivil Havacılığının son 15 yılda göstermiş olduğu olağanüstü performansa paralel olarak büyüyen fuar, her zaman olduğu gibi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi desteği ve Türk Hava Yolları, THY Teknik, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile TAV Havalimanları Holding sponsorluğunda düzenlenen organizasyona, ilgili tüm sivil toplum örgütleri ile meslek odaları, üniversiteler ve havacılık kulüpleri de destek vermektedir.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Deniz 4.0; Deniz Sektörlerinin Dijital Dönüşümü Ankara Paneli
ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu

AG Marine Solutions firması tarafından 27 Eylül 2018 Perşembe günü 14:00-18:00 saatleri arasında ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu'nda Deniz 4.0; Deniz Sektörlerinin Dijital Dönüşümü Ankara Paneli düzenlenecektir. Panelin amacı;

i)          Deniz sektörleri Ar-Ge, inovasyon ve işbirliği gelişmelerini değerlendirmek, 

ii)         2023 yılına kadar devam edebilen UFUK 2020 projelerine ilgili uzman kişi/kurumların entegrasyonunu sağlamak, 

iii)        İçerisinde bulunduğumuz UFUK 2020 2018-2020 dönemi kalan çağrılarına konsorsiyum kurarak/bularak başvurmak,  

iv)        Hep birlikte takip ettiğimiz yenilikçi gelişmelerden öğrenerek diğer ulusal/uluslararası fon kaynaklarımızı ülkemizi bir adım ileriye taşıyacak ‘dijital dönüşüm’ odaklı ürün/hizmet/projeler için yeni işbirlikleri geliştirmek,

v)         Deniz sektörlerinin dijital dönüşümünde ülkemizin, ülkemiz denizcilik sektörlerinin ve deniz sektörlerine Ar-Ge & teknoloji üreten/üretme potansiyeli olan ulusal teknoloji şirketlerinin ulusal ve uluslararası arenada görünürlüğünü, yurt içi/yurt dışı pazarda erişilebilirliğini arttırmak.

 

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Cyber Security Week 2018
Lahey/Hollanda

Bölgenin en büyük siber güvenlik etkinliği olan ve bölgenin en büyük siber güvenlik firmalarını bir araya getirecek olan "Cyber Security Week 2018" etkinliği Hollanda’nın Lahey Şehrinde gerçekleştirilecektir. 

Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
IP 2018 - 8. Uluslararası " Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı
Albert Long Hall - Boğaziçi Üniversitesi

YFYİ YFYİ
YFYİ Demo Day
ODTÜ KKM

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Serverless Turkey Meetup
ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi - T.ICT ve Serverless Turkey Meetup grubunun düzenlediği teknoloji konuşmaları 11 Ekim 2018 Perşembe günü ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecektir.

Kayıt için:  https://www.meetup.com/tr-TR/Serverless-Turkey/

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
TSSK - HellermanTyton Teknoloji Günü
ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu

Teknokent Savunma Sanayi Kümelenmesi (TSSK) işbirliği kapsamında Hellermann Tyton & TTI Türkiye tarafından Hellermann Tyton Academy etkinliği gerçekleştirilecektir. Etkinlik programı alttaki gibidir. Firma ve akademi hakkında detaylı bilgiye http://www.hellermanntyton.com.tr/ adresinden ulaşılabilir. Etkinliğe katılım sağlamak isteyen firmaların 15 Ekim 2018 Pazartesi gününe kadar murat.tekin@odtuteknokent.com.tr adresine kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

Program:

 

Session-1 

09:30 – 10:15 Welcome and Company Presentation (Yavuz Özdemir) 

10:15 – 10:50 HT Defense Industry Products General View (Pawel Petykiewicz) 

10:50 – 11:05 Break

11:05 – 12:30 HT Tubing and Moulded Shapes (Barry Phelps) 

- Hands on demo : Moulded shape samples, harness samples, heating gun

 12:30 – 13:30 Lunch

 

Session-2 

13:30 – 15:00 F&F Products and Hand Tools , Protection Products (Yavuz Özdemir)

15:00 – 15:15 Break

15:15 – 16:00 Identification Products (Adrian Hanisch) 

16:00 – 16:30 Questions & Answers

The world has recently witnessed the new concept of “Digital Transformation” which is also known as the “4th Industrial Revolution” or “Industry 4.0”. The Digital Transformation aims to support human capabilities through cyber-physical systems, smart factories, communication among machines and humans, and data-driven decision support systems. This transformation requires human capital development by providing collaborative learning networks to build multi-disciplinary communities of practice. In this connection, DTSS is intended to cover various aspects of Industry 4.0 such as technology, management, education and policy. Discussions will focus on scientific methods and technological approaches which are the key enablers for this movement, as well as practical applications. The DTSS conference and the exhibition aim to bring together researchers, practitioners and the policy makers in the field. The submissions to the conference could be novel scientific contributions, application of methods and their performance, and best practices and reports from the field.

For more details: https://dtss.metu.edu.tr/

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
2018 TTGV Ödülleri

Teknoloji, ticarileşme, Ar-Ge ve inovasyon yönetimi alanlarında 40 yaş ve altı profesyonellere yönelik bir ödül programı olan TTGV Ödülleri, 2018 yılında aşağıdaki iki kategoride sahiplerini bulacaktır. 

  • Dr. Akın Çakmakcı Ödülü, üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmek ve üniversitelerde gerçekleştirilen Ar-Ge faaliyetlerinin ticarileşmesini teşvik etmek amacıyla, sanayide uygulanmış tezler; tez sahipleri, tez danışmanları ve tezin uygulandığı firmalara verilen ödüldür.( Bu kategoride ödül almaya hak kazanan 3 tez sahibine 10.000 TL para ödülü ve ödül beratı, tez danışmanlarına 10.000 TL para ödülü ve ödül beratı ve firmalara da ödül beratı verilir. Birden fazla tez danışmanı olması durumunda, tez danışmanı için belirlenmiş ödül eşit bölünür.) 
  • Refik Üreyen Ödülü, Ar-Ge ve inovasyon yönetimi ile kültür yaratma süreçlerinde öncü rol oynamış, bunların değişimlerinde etkin görev almış ve somut katkı sağlamış, başarı öyküsü olan kişilere verilen ödüldür. (Bu kategoride, ödül almaya hak kazanan 3 kişiye 10.000 TL para ödülü ve ödül beratı verilir.)

 

Ağustos-Eylül 2018: 
Başvuruların Alınması

Ekim-Kasım 2018: 
Jüri Değerlendirmeleri

Aralık 2018: 
Ödül Töreni

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Türk teknoloji şirketleri sınırları aşıyor

Türk teknoloji şirketleri sınırları aşıyor

Geçen yıl 1,3 milyar doların üzerinde teknoloji ihracatına imza atan ODTÜ TEKNOKENT şirketleri, Avrupa'dan ABD'ye uzanan geniş bir pazara satış yapma başarısı yakaladı.
Devamını Oku
ODTÜ ailesi büyüyor, ODTÜ KALTEV Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kuzey Kıbrıs'ta açılıyor

ODTÜ ailesi büyüyor, ODTÜ KALTEV Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kuzey Kıbrıs'ta açılıyor

ODTÜ’nün Kıbrıs’taki araştırma ve teknoloji üssü olacak ODTÜ Kalkanlı Teknoloji Vadisi (KALTEV), katma değerli akademik çalışmalara ve Ar-Ge odaklı endüstriye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT şirketleri “Bilişim 500” listesinde

ODTÜ TEKNOKENT şirketleri “Bilişim 500” listesinde

Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan İlk 500 Bilişim Şirketi araştırması listesine ODTÜ TEKNOKENT şirketleri damga vurdu.
Devamını Oku
Yerli İHA’ya milli yazılım

Yerli İHA’ya milli yazılım

ODTÜ TEKNOKENT’te faaliyet gösteren PiriReis Bilişim Teknolojileri, harita ve coğrafi bilgi sistemi yazılımları, günde ortalama 5 bin güvenlik görevlisi tarafından aktif şekilde kullanılıyor.
Devamını Oku
Türk çözümü dünyayı uçurmaya hazırlanıyor

Türk çözümü dünyayı uçurmaya hazırlanıyor

Havaalanlarında uçaklara ciddi zararlar verebilen yabancı cisimlerin tespiti için ODTÜ TEKNOKENT şirketi ArgosAI tarafından geliştirilen akıllı sistem A-FOD dünyanın ilgisini çekiyor.
Devamını Oku
Growth Circuit’tan Türkiye’de bir ilk !

Growth Circuit’tan Türkiye’de bir ilk !

LabsOut programı ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Growth Circuit , ODTÜ akademisyenlerinin projelerini 3 ay süren Bootcamp ile hızlandırdı.
Devamını Oku
Oyun ve simülasyon teknolojileri kışlaya giriyor

Oyun ve simülasyon teknolojileri kışlaya giriyor

ODTÜ TEKNOKENT şirketi Simsoft tarafından geliştirilen oyun ve simülasyon teknolojilerinin kullanımı artıyor.
Devamını Oku
Momentum Ar-Ge’den “yeni nesil rüzgar türbini”

Momentum Ar-Ge’den “yeni nesil rüzgar türbini”

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden Momentum Ar-Ge, “Yeni enerji ve yerli ürün” mottosuyla geliştirdikleri ürünleri dünyaya satarak enerji sektörünün aktif bir oyuncusu olmayı hedefliyor.
Devamını Oku
Designnobis Tasarım Oscarı’nın sahibi oldu

Designnobis Tasarım Oscarı’nın sahibi oldu

ODTÜ TEKNOKENT şirketi Designnobis, ABD'nin Los Angeles kentinde düzenlenen “International Design Awards” Yarışması’nda 3 proje ile 4 ödüle layık görüldü.
Devamını Oku
Logo Ventures’tan V-Count’a yatırım

Logo Ventures’tan V-Count’a yatırım

ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden V-Count, Logo Ventures’dan 500 bin dolar yatırım aldı.
Devamını Oku
TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
T.BIGG T.BIGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen T.BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
Growth Circuit

FARK YARATAN FİRMALARIMIZ

ODTÜ-BİLTİR Merkezi Teknolojik Dönüşüm/Endüstri 4.0 Platformu ve ODTÜ TEKNOKENT Dijital Dönüşüm Platformu İşbirliği… https://t.co/LQXmfFWYH7

RT @yfyi: Uygulamamızı indirerek Yeni Fikirler Yeni İşler 2018 girişimcilerini tanıyabilir, halk oylamasına katılarak heyecanlarına ortak o…

.@ankaraka TechAnkara Proje Pazarı 2018 başvuruları açıldı, başvurularınızı https://t.co/N5S7dvOmco adresinden gerç… https://t.co/G3cJA7NwQV

.@yfyi mezunu firmalarımızdan @3D3Teknoloji, @TUSIAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı'na seçildi, kendilerini tebr… https://t.co/Ydp8dgx7iu

Bugün festival günü. 🌞🎈🎊🥳 https://t.co/psffCKlaV6

RT @yfyi: Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programı YFYİ 14 yaşında! 6 Ekim Cumartesi günü ODTÜ KKM’de gerçekleşe…

RT @yfyi: Oylum Talu’nun sunumuyla Yeni Fikirler Yeni İşler 2018 Demo Day 06 Ekim Cumartesi Günü ODTÜ KKM’de! Websitemizden kayıt olmayı un…

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal başkanlığında Türkiye'deki Mentorluk Mekanizması Toplantısı için TÜBİTAK'day… https://t.co/RY8fsQRb2p

Yeni Fikirler Yeni İşler için 6 Ekim'de ODTÜ KKM'de buluşuyoruz. Geleceğe yön verenlerin sahne alacağı etkinliği ta… https://t.co/RIWTa54hyw

Firmalarımızdan @EvrekaCo, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ya da ilgili bölümlerden mezun, en az iki yıl iş tecrüb… https://t.co/qnK46zAnR0

@Otsimo @socialvcount @spirohome @SevenBridgesGC @BiznetBilisim @StockMount @wearepanteon @EvrekaCo

ODTÜ TEKNOKENT'te Ağustos ayında neler mi oldu? E-bültenimiz yayında, keyifli okumalar📰 https://t.co/SJlGudDuzg… https://t.co/bkdgrlrKgg

Sağlık ve yaşam bilimleri temasıyla ODTÜ TEKNOKENT ve Tekiu işbirliğiyle yürütülen T-DEB etkinliği 2. gününde devam… https://t.co/AzB4QMJPN1

ODTÜ TEKNOKENT ve Tekiu işbirliğiyle yürütülen ve firmalarımızın İngiltere pazarına açılmasını ve İngiltere’de işbi… https://t.co/aZdGOr0Qbd

@verisis @ICTERRA @MilSOFTYazilim @Simsoft_BT @EsriTurkiye @MEBITECH #agebilisim @ydyazilim @BitesSavunma @Armakom

"İlk 500 Bilişim Şirketi 2017" listesine giren firmalarımızı tebrik ediyoruz 👏👏 https://t.co/Xb7nyQWn7E @NetasTR… https://t.co/O3r3jEuTSE

@verisis @ICTERRA @MilSOFTYazilim @Simsoft_BT @EsriTurkiye @MEBITECH #agebilisim @ydyazilim @BitesSavunma @Armakom

ODTÜ TEKNOKENT şirketleri sınırları aşıyor. https://t.co/aLzZfVeMQj @METU_ODTU @milliyet @OpsGenie @udemy… https://t.co/IJRFDH6lHJ

RT @ATOMinGames: Atom'da eğitim devam ediyor. Bugün Amelos'dan Selim bizlerle. Monetization and User acquisition konuşuyoruz. @ODTUTeknoke…

Birleşik Krallık Dış Ticaret Bakanlığı Yatırım Ofisi işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz etkinlikte Birleşik Krallık’… https://t.co/inqBf0vics

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara