ODTÜ TEKNOKENT
Oyun Dünyasını Sarsmaya Hazır Mısın?

Oyun Dünyasını Sarsmaya Hazır Mısın?

Tüm dünyayla eş zamanlı oyun geliştirme maratonu için başvurular başladı.
Devamını Oku
Türkiye’ye yeni teknoloji merkezi ODTÜ TEKNOKENT’ten

Türkiye’ye yeni teknoloji merkezi ODTÜ TEKNOKENT’ten

ODTÜ TEKNOKENT, Türkiye'yi geleceğin teknolojileriyle buluşturma iddiasıyla Ar-Ge ve yazılım teknolojilerine odaklanmış yeni bir ihtisas teknoparkı kuruyor.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT firması Otsimo Start İsrail 2017’nin kazananı oldu

ODTÜ TEKNOKENT firması Otsimo Start İsrail 2017’nin kazananı oldu

Uluslararası yarışma Start İsrail 2017’nn Türkiye ayağının kazananı otizmli çocukların eğitimleri için mobil oyun platformu geliştiren Otsimo’nun oldu.
Devamını Oku
ODTÜ, ODTÜ TEKNOKENT ve Başkent OSB’den Stratejik İş Ortaklığı

ODTÜ, ODTÜ TEKNOKENT ve Başkent OSB’den Stratejik İş Ortaklığı

Başkent Organize Sanayi Bölgesi (Başkent OSB), ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT arasında, Başkent OSB’de kurulması planlanan teknopark için iş birliği protokolü imzalandı.
Devamını Oku
Kristal Piksel Başvuruları Başlıyor

Kristal Piksel Başvuruları Başlıyor

Türkiye’nin en iyi oyunlarının belirleneceği Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri için başvuru süreci başladı
Devamını Oku
TechAnkara Proje Pazarı 2017’den ODTÜ TEKNOKENT firmaları ödülle döndü

TechAnkara Proje Pazarı 2017’den ODTÜ TEKNOKENT firmaları ödülle döndü

TechAnkara Proje Pazarı’na başvuran 100 proje arasından finale kalan 9 projeden 5’i ODTÜ TEKNOKENT’ten.
Devamını Oku
Yeni fikirleri ile geleceğe yön verecek girişimciler belli oldu

Yeni fikirleri ile geleceğe yön verecek girişimciler belli oldu

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu yıl 13.sü düzenlenen Türkiye’nin en başarılı hızlandırma programı Yeni Fikirler Yeni İşler’de (YFYİ) geleceğe yön verecek girişimler 14 Ekim günü gerçekleştirilen Demo Day’de belli oldu.
Devamını Oku
Global Game Jam Merkezi olmak ister misiniz?

Global Game Jam Merkezi olmak ister misiniz?

Dünyanın en büyük oyun geliştirme maratonu Global Game Jam merkezi olmak için başvurular başladı.
Devamını Oku
Yeni Fikirler Yeni İşler Demo Day’e sayılı günler kaldı.

Yeni Fikirler Yeni İşler Demo Day’e sayılı günler kaldı.

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu yıl 13.sü düzenlenen Türkiye’nin en başarılı hızlandırma programı Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) Demo Day’de geleceğe yön verecek girişimler Metin Uca’nın sunumu ile izleyici karşısına çıkacak.
Devamını Oku
Dünya Teknoparkları İstanbul’da buluştu.

Dünya Teknoparkları İstanbul’da buluştu.

IASP Dünya Teknoparklar Birliği 2017 Konferansı İstanbul’da gerçekleşti.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
USMOS 2017 Konferansı
ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi

ODTÜ-TSK MODSİMMER tarafından 2005 yılından beri iki yılda bir düzenlenmekte olan “Ulusal Savunma Uygulamaları Modelleme ve Simülasyon Konferansı”nın yedincisi, 21-23 Kasım 2017 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Bu yıl konferansın ana teması "Yeni Nesil Simülasyon Teknolojileri: Artırılmış Gerçeklik ve Ciddi Oyunlar" olarak belirlenmiştir.

USMOS konferansları, MODSİM alanında ülkemizin önde gelen uzmanlarıyla etkileşim kurarak kaydedilen gelişmelerin paylaşılması ve tartışılması için önemli bir fırsattır. Aynı zamanda Sponsor firmaların sunum yaparak çalışmalarını paylaşabildikleri ve sergi alanında ürünlerini sergileme imkanı buldukları bir platformdur.

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
5.Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi
Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nin beşincisinin açılışı, 29 Kasım 2017 Çarşamba günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Sayın Faruk ÖZLÜ’nün katılımlarıyla Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. 

LCV: 0312 201 52 64 / 0312 201 52 66
Online kayıt: teknolojigelistirmebolgeleri.com

 

 

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
TİM İnovasyon Haftası
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, İstanbul

Ülkemizde inovasyon kavramının yerleşmesine ve gelişmesine büyük katkı sağlayan, inovasyon denilince ilk akla gelen etkinlik “Türkiye İnovasyon Haftası” 2017 yılı itibariyle “BORN GLOBAL” (Doğuştan Küresel) kimliğini de bünyesine dahil ederek “TÜRKİYE İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK HAFTASI” olarak sizlerle buluşuyor.

Geçtiğimiz yıl 60.000 ziyaretçiye ulaşan; TEB, Sabancı Holding, Turkcell, THY, Arçelik ve Çalık Holding’in stratejik partner olarak destek verdiği; 31 yabancı toplam 201 davetli konuşmacının ağırlandığı; 200 üzerinde kurumun katılımı ile gerçekleşen etkinliğimizde bu yıl da, inovasyon ve girişimcilik dünyasının birbirinden değerli isimler etkinlikte yer alacak.

6-9 Aralık 2017 tarihleri arasında TİM tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlik bu yıl, inovasyon ve girişimcilik dünyasının tüm renklerini bir araya getiriyor. Dünya’dan ve Türkiye’den sanayicileri, akademisyenleri, üniversite öğrencilerini, teknoloji liderlerini, girişimcileri, melek yatırımcıları, sivil toplum kuruluşları ile AR-GE ve bilim teknoloji merkezlerini aynı çatı altında toplayarak Türkiye’nin gündemini değiştirecek konu ve konuşmacıları ziyaretçi ve katılımcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Ankara Marka Festivali 2017
Ankara Ticaret Odası (ATO) Congreisum

Ankara Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin en geniş katılımlı marka zirvesi olan Ankara Marka Festivali’nin üçüncüsü 13-14-15 Aralık tarihlerinde Congresium’da kapılarını aralayacak.

 
Festivalde marka, pazarlama, reklam, dijital ve girişimcilik ekosisteminde dünya trendleri  tüm boyutlarıyla mercek altına alınacak. Zirvenin bu yılki teması “Yaratıcılık” Motto;  Yeni Yollar, Yeni Yönler ve Yeni Yöntemler”. Alt tema : “Rekabet ve Etik”, Sosyal sorumluluk: “Sığınmacılar” 


AMF’de, 111 ulusal ve uluslararası konuşmacı, keynote oturumlar, 6 workshop ve eğitici sertifika programının yanı sıra, ulusal ve uluslararası ‘’markaların’’ standlarıyla yer alacağı bir de fuar yer alacak. Geçtiğimiz yıl 15.000 katılımcının izlediği zirveyi bu yıl 20.000’e yakın misafirin izlemesi beklenmektedir.
  

 

ATOM ATOM
Global Game Jam
ODTÜ KKM

İlki 2009 yılında gerçekleştirilen ve her yıl aynı tarihlerde dünyanın pek çok merkezinde eş zamanlı olarak düzenlenen Global Game Jam maratonu kapsamında, geliştiricilerin bu merkezlerde bir araya gelerek 48 saat içinde çalışan bir oyun geliştirmesi gerekiyor. Türkiye’de de ilk defa 2009 yılında ODTÜ TEKNOKENT tarafından hayata geçirilen GGJ ATOM, uluslararası etkinliğin en büyük merkezlerinden biri olma özelliğine sahip. GGJ ATOM kapsamında 26-27-28 Ocak 2018 tarihlerinde geliştiriciler yetenek ve bilgilerini sergilemek üzere ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde bir araya gelecek.

TSSK TSSK
5. TSSK Proje Pazarı
ODTÜ KKM

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) tarafından bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek Proje Pazarı’nda savunma sanayini bir araya getirecek. TSSK 5. Proje Pazarı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın himayesinde ODTÜ, ODTÜ TEKNOKENT, Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Savunma Sanayi İmalatçılar Derneği (SASAD) tarafından ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinlikte TSSK çatısı altında faaliyet gösteren firmaların geliştirdikleri ürünler görücüye çıkacak. Büyük ve küçük ölçekli savunma firmalarının buluşacağı etkinlikte, iş birliği olanaklarını arttıracak görüşmeler de yapılacak. 

lorem ipsum dolor sit thumb

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir.

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan ve 90’ı aşkını savunma sanayii şirketi olmak üzere, 300’den fazla firma ile beraber ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 senesi itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaları kümelemiştir.

ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır. ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ – TTO Teknoloji Transfer Ofisi” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ODTÜ TTO, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını patent alma süreçlerini koordine etmekte ve sonrasında yeni spin-off işletmelerin kurulmasını desteklemektedir. 2014 yılı sonu itibariyle Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla 71 buluş desteklenmekte olup, bu buluşlar kapsamında 52 PCT, 48 Türkiye, 21 ABD, 19 EPO, 6 EAPO, 12 Japonya patent başvurusu ile 5 faydalı model başvurusu gerçekleştirilmiştir.

lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları ön kuluçka merkezi ise Mayıs 2008’de hizmete girmiştir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

Growth Circuit San Francisco merkezi ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından tüm ülkede teknoloji ihracatını geliştirmek, uluslararası başarılı şirketler yaratmak ve bu şirketlerin yatırım ve iş geliştirme süreçlerinin hızlandırmak için kurulmuş “Türkiye’nin iş hızlandırma merkezi”dir. Growth Circuit San Francisco İş Hızlandırma Merkezi, San Francisco’nun merkezinde, Silikon Vadisi denilen bölgede kurulmuştur.

Growth Circuit San Francisco, teknoloji şirketleri ve genç girişimcilerin uluslararası ürün/hizmet ihracatına, yatırım almasına ve büyümelerine katkı sağlayacak hızlandırma faaliyetleri yürütmek, üniversitede yapılmış Ar-Ge’nin ticarileşmesine ve yatırım almasında hızlandırma faaliyetleri yürütmek, ABD ekosisteminde büyümüş/yatırım almış Türk şirketlerinin Türkiye’ye özellikle Ar-Ge yatırımları yapmalarına etkide bulunmak konularına odaklanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT 2010 yılında savunma sanayi ile başlamış olduğu kümelenme çalışmalarına Bilişim ve Telekomünikasyon alanında devam etmiştir. Hali hazırda bölgede faaliyet gösteren şirketlerin % 50’ye yakını Bilişim ve Telekomünikasyon alanında faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda ODTÜ TEKNOKENT’in hedeflediği yaşayan bir ekosistemin geliştirilmesinde ve sürdürülebilir kılınmasındaki önemli adımlardan birisi Teknokent Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’dir.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nin misyonu farklı ölçekteki şirketlerin ve akademisyenlerin bir araya gelerek üniversite ile işbirlikleri içerisinde yenilikçi Ar-Ge projeleri ortaya çıkarmaları ve bu projeler sonucunda uluslararası başarı elde edilmesi olarak belirlenmiştir.

Siteye Git

FARK YARATAN FİRMALARIMIZ

Mazars Denge Yeminli Mali Müşavirlik yetkilileriyle birlikte Teknopark Kazanç İstisnasındaki Değişiklikler ve getir… https://t.co/ub6zHi14bi

Oyun dünyasını sarsmaya hazır mısın? Global Game Jam (GGJ) başvuruları başladı. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için… https://t.co/E6pMG9f5f5

Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği ziyaretinde #ODTUTEKNOKENT'li TaleWorlds,… https://t.co/UDx2P0JTxU

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından EYESOFT, çeşitli göz rahatsızlıklarından dolayı göz egzersizine ihtiyaç duyan kişilere… https://t.co/24XE7C53Wr

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi - T.ICT ve Serverless Turkey Meetup grubunun düzenlediği tek… https://t.co/iSDs9q2JG3

RT @CaseCampus: Gelecek nesillerin iş tanımları, etkin girişimcilik, girişimci düşünce yapısı, girişimciliğin niş bir seçenek olmaktan evre…

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. https://t.co/jckTvLwuw6

#ODTÜTEKNOKENT'te neler oluyor? Ekim ayı bültenimiz yayında! 📰 Okumak için tıklayın >>https://t.co/6BqY7fAoLf https://t.co/LQVR2CIbR2

ODTÜ TTO ve Coller IP işbirliğinde "Patent Değerleme" eğitimleri başlıyor. 16 Nisan - 20 Nisan 2018 tarihleri arası… https://t.co/Oui3QbHw2n

Yerli oyunların 11 farklı dalda yarışacağı #KristalPiksel Video Oyun Ödülleri başvuruları 12 Kasım'a uzatıldı. Deta… https://t.co/ob7SCGbwLe

RT @ATOMinGames: Mehmet Ecevit ile ODTU TEKNOKENT'in en kalabalik meetuplarindan birini gerceklestiriyoruz. #gametalks @GramGS @ODTUTeknoke…

Destekçileri arasında yer aldığımız Akıllı Ulaşım Çözümleri Yarışmasının final törenindeyiz. #ibb #smartcities https://t.co/DmaJ0CGQb4

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Platformu Tanıtım Toplantısı kapsamında @TCSanayi Bakanlığı, #KUSİP anlatıyor. https://t.co/c7mzroPaxQ

.@kalkinma Bakanlığı ve @ankaraka yetkilileri #ODTÜTEKNOKENT'i ziyaret ederek merkezlerimiz ve firmalarımızın hakkı… https://t.co/OqzYcVtCoD

#thealth ve #ODTÜ ID işbirliği kapsamında "Solutions for home-based ehealth systems for the elderly" teması ön juri… https://t.co/eZl6YiGBPH

#GameTalksAnkara etkinliği yarın #ODTÜTEKNOKENT'te👉https://t.co/guVDKTphKW …

“Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Platformu (KÜSİP)” Tanıtım Toplantısı 3 Kasım Cuma ODTÜ TEKNOKENT'te. https://t.co/jHwnZIknne

.@ankaraka ve Türkiye genelindeki tüm Yatırım Destek Ofisleri uzmanlarını misafir ediyoruz https://t.co/XUydjlwFry

#ODTÜTEKNOKENT ve Iron Arrow Consulting iş birliği ile “Dijital Dönüşümün Yarattığı Birleşik Krallık Fırsatları” et… https://t.co/KJkzYXlSCJ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun! https://t.co/ntnbYxyuRR

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara