ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT firması Anova Mühendislik ile Figes A.Ş.’den önemli ortaklık

ODTÜ TEKNOKENT firması Anova Mühendislik ile Figes A.Ş.’den önemli ortaklık

ODTÜ TEKNOKENT firması ve TSSK üyesi Anova Mühendislik ile Figes A.Ş. işbirliğiyle kurulan, ANSYS temsilcisi ELITE CHANNEL PARTNER statüsündeki NUMESYS Yazılım Sistemleri A.Ş “ortaklık sözleşmesi”; Euroasia Airshow’un üçüncü gününde imzalandı.
Devamını Oku
TSSK firmaları Türkiye’nin ilk ve en büyük sivil havacılık fuarındaydı

TSSK firmaları Türkiye’nin ilk ve en büyük sivil havacılık fuarındaydı

ODTÜ TEKNOKENT Savunma Sanayii Kümelenmesi TSSK, 20 üye firmasıyla Nisan ayında Antalya Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk ve en büyük sivil havacılık fuarında yer aldı.
Devamını Oku
3. Havalimanı pisti yapay zekaya emanet ediliyor

3. Havalimanı pisti yapay zekaya emanet ediliyor

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından ArgosAI tarafından geliştirilen A-FOD ( Akıllı Yabancı Madde Tespit Sistemi) teknolojisiyle 3. Havalimanı için açılan ihalede İsrailli ve ABD’li rakipleri ile yarışıyor.
Devamını Oku
Seven Bridges’e Yıldırım Holding’ten 50 milyon dolar yatırım

Seven Bridges’e Yıldırım Holding’ten 50 milyon dolar yatırım

Ar-Ge merkezi ODTÜ TEKNOKENT’te yer alan ve biyoteknoloji alanında ODTÜ TEKNOKENT’in öncü firmalarından Seven Bridges, Yıldırım Holding’ten 50 milyon dolar yatırım almayı başardı.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT firması StockMount’a 500 bin dolar yatırım

ODTÜ TEKNOKENT firması StockMount’a 500 bin dolar yatırım

Yazılım (Saas) tabanlı bir e-ticaret entegrasyon yazılımı geliştiren StockMount, Hande Enes ve Osman Kale’den 500bin dolar yatırım almayı başardı.
Devamını Oku
Reo-Tek firmasına Berlin Turizm Fuarı’nda yoğun ilgi

Reo-Tek firmasına Berlin Turizm Fuarı’nda yoğun ilgi

ODTÜ TEKNOKENT firması Reo-Tek’in CAVE teknolojisiyle geliştirdiği Afrodisyas Antik Kent Canlandırması’yla katıldığı Berlin Turizm Fuarı’nda ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Devamını Oku
ATOM’da yeni macera için başvurular uzatıldı.

ATOM’da yeni macera için başvurular uzatıldı.

2008 yılında ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan ve Türkiye’nin ilk tematik ön kuluçka merkezi olan ATOM, bu yıl da yeni ekiplerini kabul etmeye hazırlanıyor.
Devamını Oku
ATOM’da Staj Başlıyor!

ATOM’da Staj Başlıyor!

Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi, yani kısa adıyla ATOM, bu yıl da kapılarını genç geliştiricilere açıyor. 2018 yaz staj programı için son tarih 3 Mayıs.
Devamını Oku
Yeni Fikirler İçin Başvuru Süresi Devam Ediyor.

Yeni Fikirler İçin Başvuru Süresi Devam Ediyor.

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından organize edilen, Türkiye’nin en başarılı hızlandırma programı Yeni Fikirler Yeni İşler’in (YFYİ) 2018 yılı başvuru dönemi başladı. YFYİ başvuruları 13 Nisan’a kadar devam edecek.
Devamını Oku
Growth Circuit girişimcileri Silikon Vadisi’ne götürüyor

Growth Circuit girişimcileri Silikon Vadisi’ne götürüyor

Girişimcilere Silikon Vadisi’nin kapısını açan Growth Circuit Hızlandırma Programı başvuruları için son tarih 12 Nisan.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
T.ICT Meet Up
ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi - T.ICT Meet Up etkinlikleri kapsamında “Ar-Ge’den Globale Giden Yoldaki Engeller; Endüstriyel ve Gömülü Yazılım Geliştiricileri Örneği” konulu etkinlik gerçekleştirilecektir. Manus CEO’su Ender Cengiz’ın konuşmacı olarak yer alacağı etkinlik 24 Mayıs 2018 Perşembe günü ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.


Etkinliğe katılmak isteyenlerin Ayça BATUR ERDEMLİ’ye  21 Mayıs 2018 Pazartesi mesai bitimine kadar mail atmaları rica olunur.  

 

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
İşe Alım Teknikleri Semineri

ODTÜ TEKNOKENT ve LaborLab işbirliği ile ücretsiz olarak düzenlenecek ve LaborLab Genel Müdürü Melda Özkan’ın konuşmacı olarak yer alacağı “İşe Alım Teknikleri” Semineri 25 Mayıs 2018 Cuma günü ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir. 

Etkinliğe katılmak isteyenlerin Burcu ASAN’a  24 Mayıs 2018 Perşembe mesai bitimine kadar mail atmaları rica olunur. 

 

 

TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan ve 90’ı aşkını savunma sanayii şirketi olmak üzere, 300’den fazla firma ile beraber ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 senesi itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaları kümelemiştir.

ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır. ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır.

Siteye Git
YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir.

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları ön kuluçka merkezi ise Mayıs 2008’de hizmete girmiştir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ – TTO Teknoloji Transfer Ofisi” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ODTÜ TTO, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını patent alma süreçlerini koordine etmekte ve sonrasında yeni spin-off işletmelerin kurulmasını desteklemektedir. 2014 yılı sonu itibariyle Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla 71 buluş desteklenmekte olup, bu buluşlar kapsamında 52 PCT, 48 Türkiye, 21 ABD, 19 EPO, 6 EAPO, 12 Japonya patent başvurusu ile 5 faydalı model başvurusu gerçekleştirilmiştir.

T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT 2010 yılında savunma sanayi ile başlamış olduğu kümelenme çalışmalarına Bilişim ve Telekomünikasyon alanında devam etmiştir. Hali hazırda bölgede faaliyet gösteren şirketlerin % 50’ye yakını Bilişim ve Telekomünikasyon alanında faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda ODTÜ TEKNOKENT’in hedeflediği yaşayan bir ekosistemin geliştirilmesinde ve sürdürülebilir kılınmasındaki önemli adımlardan birisi Teknokent Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’dir.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nin misyonu farklı ölçekteki şirketlerin ve akademisyenlerin bir araya gelerek üniversite ile işbirlikleri içerisinde yenilikçi Ar-Ge projeleri ortaya çıkarmaları ve bu projeler sonucunda uluslararası başarı elde edilmesi olarak belirlenmiştir.

Siteye Git

FARK YARATAN FİRMALARIMIZ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun. #19MAYIS #19Mayis1919 #MustafaKemalAtaturk https://t.co/mL8PEUypXA

Firmamız Promis, Yazılım Eğitim ve Uyarlama ve Yazılım Destek pozisyonlarında ekip arkadaşları arıyor. Detaylı bilg… https://t.co/BfcHQxwqaa

Firmamızı tebrik ederiz. 👏👏 https://t.co/EMcqfOFSIY

.#SteamWin #Ankara Konferansı'nda, teknik kariyerinde başarıya ulaşmış kadınların ilham verici konuşmalarını büyük… https://t.co/dOYpyjGXrs

Ar-Ge'den Globale Giden Yoldaki Engeller'i konuşacağımız T.ICT Meet Up etkinliğimiz 24 Mayıs Perşembe günü ODTÜ TEK… https://t.co/but6BhRLPs

RT @yfyi: #BIO2018 e gitmeye hak kazanan YFYİ girişimlerimiz @spirohome ve @geenbio tebrik ederiz! 🤗🎉 https://t.co/dSTCgEYy9H

Türkiye'nin ilk çok merkezli kurumsal inovasyon ve girişimcilik programı Eczacıbaşı Geleceğin Gücü programı için ba… https://t.co/jhEp93Gw6T

Firmamız Alictus, Game Developer, Full Stack Web Developer, Growth Manager, Front End Web Developer ve 2D Game Arti… https://t.co/DZR7w3eOHb

Teknik kariyerlerinde başarıya ulaşmış, ilham veren konuşmacıların yer aldığı STEAMWIN Ankara Konferansı, 16 Mayıs… https://t.co/ukblXZycoO

RT @yfyi: .@TEBleGirisim eğitmenleriyle gerçekleştirdiğimiz ilk eğitimimizi tamamladık. Verdikleri tüm destek için kendilerine çok teşekkür…

ODTÜ TEKNOKENT Yönetim Kurulu Başkan V. Doç. Dr. Ahmet Yozgatlıgil Hocamızın @ayozgatligil misafiri olarak Estonya… https://t.co/iu5wkaA6eD

İŞKUR'la birlikte gerçekleştirdiğimiz "İstihdam ve Teşvik Bilgilendirmeleri" semineri Ankara Sosyal Güvenlik il müd… https://t.co/Czi7uyT4rC

RT @metudf: ODTÜ Teknokent yönetiminden Sn. Hanzade Sarıçiçek, DTS öğrencilerini Teknokent'teki girişimcilik programlarıyla ilgili bilgilen…

OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi Derneği 4. Olağan Genel Kurulu'ndayız. #ostim https://t.co/r0lJI4AAbE

Nisan ayında ODTÜ TEKNOKENT'te neler olduğunu merak edenler için bültenimiz yayında, keyifli okumalar.… https://t.co/cEe1LaqCmp

12. Uluslararası Elektronik Haberleşme Düzenleyiciler Konferansı'nın ikinci günü Türksat, Vodafone, Türk Telekom ve… https://t.co/fMy5fRxqkv

RT @ATOMinGames: Gametalks başladı. Admost kurucusu Erdem Yurdanur ile oyunlarda parasallaştırma konuşuyoruz. @togedtr @ODTUTeknokent @game…

RT @yfyi: Türkiye'nin ilk çok merkezli kurumsal inovasyon ve girişimcilik programı Eczacıbaşı Geleceğin Gücü programı için başvurular başla…

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT olarak, UNIDO ve TÜBİTAK-TEYDEB işbirliğinde tasarlanan Temiz Gelecek Fonu'nu destekliyoruz. https://t.co/mYUPlBlUAG

Kurucu YK üyesi olduğumuz Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) ile birlikte BTK'da gerçekleştirilen 12. Ulusl… https://t.co/r1PuYp5f7M

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara