ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TEKNOKENT

Yine Zirvede 

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi'nde
4 Yıl Üst Üste Birinci

Türkiye'nin Lider Şirketleri Malezya'da

Türkiye'nin Lider Şirketleri Malezya'da

ODTÜ TEKNOKENT ve BİLKENT CYBERPARK işbirliği ve Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlenen Türkiye-Malezya İş Forumu, 17-18 Ağustos 2016 tarihlerinde Kuala Lumpur’da Türk ve Malezyalı firmaların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.
Devamını Oku
Avrupa’nın en büyük oyun fuarı Türkiye’nin partnerliğiyle gerçekleşti.

Avrupa’nın en büyük oyun fuarı Türkiye’nin partnerliğiyle gerçekleşti.

Türkiye’nin ilk ve en yenilikçi teknoparkı olan ODTÜ TEKNOKENT, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği(TOGED) ile birlikte Avrupa’nın en büyük oyun fuarı olan “Gamescom”un bu seneki partnerliğini üstlendi.
Devamını Oku
Top patlattıkça gözler iyileşecek

Top patlattıkça gözler iyileşecek

ODTÜ’de, kısmi görme engellilerin tedavisi ve görme yetisinin ölçülmesi amacıyla oyun temelli rehabilitasyon sistemi geliştirildi.
Devamını Oku
Momentum Ar-Ge Tallinn’de

Momentum Ar-Ge Tallinn’de

ODTÜ TEKNOKENT firması Momentum Ar-Ge, ClimateLaunchpad – Türkiye finalinde 2. olarak Estonya’da gerçekleşecek Avrupa Finali’ne katılmaya hak kazandı.
Devamını Oku
Pixofun, eğitim-oyunu “Quiz Game” ile kategorisinde dünya ikincisi oldu

Pixofun, eğitim-oyunu “Quiz Game” ile kategorisinde dünya ikincisi oldu

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Pixofun tarafından geliştirilen Quiz Game, bu yıl 13’cüsü düzenlenen ve dünyanın en başarılı kurumlarını ödüllendiren The Stevie Awards 2016’da (Uluslararası İş Ödülleri) “Quiz Game” oyunu “Yılın En İyi Ürün ve Servisi” kategorisinde dünya 2’cisi oldu.
Devamını Oku
Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programı ilk 10 finalist arasında

Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programı ilk 10 finalist arasında

Türkiye’nin ilk hızlandırma programı Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), IASP Inspiring Solutions’da 10 finalist arasına girmeyi başardı.
Devamını Oku
OpsGenie’ye 10 milyon dolar yatırım

OpsGenie’ye 10 milyon dolar yatırım

ODTÜ TEKNOKENT firması OpsGenie’ye Battery Ventures’dan büyük yatırım.
Devamını Oku
ODTÜ TTO’dan Yeni bir İşbirliği ve Lisans Anlaşması!

ODTÜ TTO’dan Yeni bir İşbirliği ve Lisans Anlaşması!

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından BEAM Teknoloji ile, ODTÜ TTO portföyünde yer alan “Hızlı IP Arama için SRAM Temelli Sistolik Dizilim Mimarisi” adlı buluşun ticarileşmesi için ilk adımlar atıldı.
Devamını Oku
Google, Anvato’yu satın aldı

Google, Anvato’yu satın aldı

ODTÜ TEKNOKENT firması Anvato, video yayıncılığını bir üst seviyeye çıkarmak isteyen Google tarafından satın alındı.
Devamını Oku
Revo Capital’dan V-Count’a dev yatırım

Revo Capital’dan V-Count’a dev yatırım

Revo Capital, insan sayma sistemleri geliştiren V-Count’a 1,4 milyon dolar yatırım yaptı.
Devamını Oku
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ – TTO Teknoloji Transfer Ofisi” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ODTÜ TTO, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını patent alma süreçlerini koordine etmekte ve sonrasında yeni spin-off işletmelerin kurulmasını desteklemektedir. 2014 yılı sonu itibariyle Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla 71 buluş desteklenmekte olup, bu buluşlar kapsamında 52 PCT, 48 Türkiye, 21 ABD, 19 EPO, 6 EAPO, 12 Japonya patent başvurusu ile 5 faydalı model başvurusu gerçekleştirilmiştir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir.

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları ön kuluçka merkezi ise Mayıs 2008’de hizmete girmiştir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

T-Jump San Francisco merkezi ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından tüm ülkede teknoloji ihracatını geliştirmek, uluslararası başarılı şirketler yaratmak ve bu şirketlerin yatırım ve iş geliştirme süreçlerinin hızlandırmak için kurulmuş “Türkiye’nin iş hızlandırma merkezi”dir. T-Jump San Francisco İş Hızlandırma Merkezi, San Francisco’nun merkezinde, Silikon Vadisi denilen bölgede kurulmuştur.

T-Jump San Francisco, teknoloji şirketleri ve genç girişimcilerin uluslararası ürün/hizmet ihracatına, yatırım almasına ve büyümelerine katkı sağlayacak hızlandırma faaliyetleri yürütmek, üniversitede yapılmış Ar-Ge’nin ticarileşmesine ve yatırım almasında hızlandırma faaliyetleri yürütmek, ABD ekosisteminde büyümüş/yatırım almış Türk şirketlerinin Türkiye’ye özellikle Ar-Ge yatırımları yapmalarına etkide bulunmak konularına odaklanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

TeknoJUMP, 2013 yılı ortasında ODTÜ TEKNOKENT tarafından modellenerek hayata geçirilen, Türkiye’nin ilk uluslararası boyutlu hızlandırma programıdır. Programın temel amacı, teknoloji tabanlı şirketlerin uluslararasılaşma sürecini hızlandıracak; bilgi, deneyim ve bağlantıların kısa zaman içerisinde etkin şekilde kazanılmasını sağlamaktır.

Programa, belirli düzeyde tecrübeye ve şirketini küresel alanda büyütme vizyonuna sahip girişimciler seçilmektedir. Program kapsamında girişimcilere eğitimler verilmekte, danışmanlıklar ve mentorluklar sağlanmakta, CEO-in-Residence yaklaşımıyla girişimcilerin üst düzey kişilerle çalışmalarına olanak yaratılmakta, yerli ve yabancı yatırımcıların karşısına çıkmaları sağlanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan ve 90’ı aşkını savunma sanayii şirketi olmak üzere, 300’den fazla firma ile beraber ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 senesi itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaları kümelemiştir.

ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır. ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır.

Siteye Git

Firmalarımızdan @ReoTekLtd; yazılım, etkileşimli sergi, 3B simülasyon ve animasyon alanlarında çalışıyor. #teknoloji https://t.co/zR74qkJwZZ

Firmalarımızdan @SDTUzay, Kore’ye yazılım ihraç ediyor. #benimşirketim #SDT #kore #yazılım #ihracat #savunma #uzay https://t.co/aZSGxCwZ6a

Ar-Ge Reform Paketi ve İkincil Mevzuat Uygulamaları Bilgilendirme Semineri başladı @TCSanayi https://t.co/u8KpoyHQ1M

RT @tjumpSF: Customer Discovery and Channel Development @ T-jump Workshop @barkanuluisik @ODTUTeknokent https://t.co/GIVClL55oQ

Firmalarımızdan Mobilus’un geliştirdiği Invidyo, yüz tespit teknolojisi ile evde yaşayan kişileri öğreniyor.#mobilus https://t.co/5n7T6o7tsw

Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programı 2016 final tarihi 15 Ekim! #demoday @yfyi https://t.co/RZWKFbMG2N

Sağlık, medikal cihaz ve bilişim sektöründe çalışan firmalarımız fikir alış verişi yaparak deneyimlerini paylaşıyor https://t.co/2LjH43NbPd

RT @tjumpSF: Silicon Valley Ecosystem @T-jump Workshop @barkanuluisik @ODTUTeknokent https://t.co/0m1ERfLPeu

RT @tjumpSF: Business Model Innovation Session @ T-jump Workshop. @barkanuluisik @ODTUTeknokent https://t.co/QUPVoYHfMB

ODTÜ TEKNOKENT olarak Twitter’da artık 10.000 kişiyiz! #odtüteknokent #twitter #10bin #takipçi #follower https://t.co/08TCCqorrM

ATOM merkezimiz European Creative Hubs Forum'a seçilen 100 kreatif kümeden ve 2 oyun kümesinden biri olmayı başardı! https://t.co/IMkB2UVqbN

ODTÜ TEKNOKENT, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi'nde 2011'den beri üst üste 4 kez birinci olmuştur. https://t.co/8FCuyLfBzK

Oyunseverlerle bol eğlence, bol sohbet #gamescomTR16 Türkiye resepsiyonunda. Emeği geçenlere teşekkürler. @togedtr https://t.co/nHoBvduvFT

Oyun geliştiricilerimizi tüm dünyaya @ankaraka destegiyle tanitiyoruz. #gamescomTR16 @gamescom #indiedev #indies https://t.co/ZJ0N6KtKmj

RT @TGBDernegi: Ar-Ge Reform Paketi ve Mevzuat Uygulamaları Semineri 24 Ağustos 2016 tarihinde ATO Congresium'da gerçekleşecek. https://t.c…

Second day of #gamescom2016 Waiting for our guests https://t.co/TAK67TXRih

.#gamescom16TR 2. gününde tüm oyunseverlere kapılarını açtı. Stantlarımızda misafirlerimiz ağırlamaya devam ediyoruz https://t.co/8rKIpvnRha

Şahane ekibiyle @ATOMinGames ön kuluçka merkezimiz bir başarıya daha imza attı. Tebrikler! https://t.co/MIbaJNgn4r

ODTÜ TEKNOKENT ve @CyberparkTGB olarak Kuala Lumpur Ticaret Başmüşaviri Sn. Refik Özgür'e teşekkürlerimizi sunduk. https://t.co/rot5GLnj4s

+Başta Ekon. Bakn. olmak üzere Kuala Lumpur Büyükelçi., Ticaret Müşv. ve diğer emeği geçen herkese teşekkürler. @CyberparkTGB @ICTMediaTR

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara