ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
TUNE.UP: Yatırım Alacak Pitch Deck Nasıl Hazırlanır?
Zoom

TUNE.UP eğitimleri kapsamında, Türkiye'deki büyüme aşamasındaki teknoloji girişimlerinin yurtdışına açılması ve ölçeklenmesi amacıyla kurulmuş ScaleX işbirliğinde online olarak düzenlenecek, “Yatırım Alacak Pitch Deck Nasıl Hazırlanır?” etkinliği 27 Mayıs 2021 Perşembe günü 14:00 - 15:00 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. 

ScaleX kurucu ve yönetici ortağı  Dilek  Dayınlarlı’nın konuşmacı olarak katılacağı, detayları burada yer alan etkinliğe katılmak isteyenler 26 Mayıs Çarşamba günü mesai bitimine kadar tict@odtuteknokent.com.tr adresine kayıt yaptırabilirler.

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TEKNOKENT BİGG Başvuruları Devam Ediyor!

ODTÜ TEKNOKENT BİGG Başvuruları Devam Ediyor! 

Yenilenen adı ve güncellenen başvuru koşulları ile TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı başvuruları devam ediyor. Güncellenen başvuru koşulları ile herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrencileri veya mezunları programa başvurabilecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olma ve ön başvuru tarihi itibari ile herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında bulunmama koşulları ise devamlılığını sürdürüyor.

Alandaki deneyimi ve geniş iş ağıyla ODTÜ TEKNOKENT girişimcilerin fikirlerini olgunlaştırmak, TÜBİTAK BİGG desteğine ulaşmalarını sağlamak ve ülkemiz için katma değeri yüksek büyüme potansiyeli olan işlerin ortaya çıkmasına vesile olmak üzere 5 farklı konsorsiyum ile girişimci adaylarının yanında!

TÜBİTAK BİGG sürecinde her iş fikri alanına uygun güçlü iş birlikleri ile girişimcilik serüveninizi desteklemek üzere buradayız.
 


İHALE İLANI

İHALE İLANI

Yaratıcı Endüstriler Tasarım ve Eğitim Mrk. Kurulması ve Ankara'da Dijital Oyun Sektörü Kapasitesinin Geliştirilmesi (ATOM) Projesi kapsamında yapılması planlanan yapım işleri, mobilya ve makina- teçhizat alımları için ihale ilanı
Devamını Oku
Genç girişimcilerin geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğüyle evde bile göz muayenesi yapılabilecek

Genç girişimcilerin geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğüyle evde bile göz muayenesi yapılabilecek

Proje Koordinatörü Keleş, "Sanal gerçeklik gözlüklerini taktığınız anda kendinizi klinikte muayene cihazının önünde buluyorsunuz. Göz ölçüm değerleri ve ne gibi sağlık probleminiz olduğu, sanal gerçeklik gözlüğünün ekranında görülebiliyor." dedi.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT BİGG Başvuruları Devam Ediyor!

ODTÜ TEKNOKENT BİGG Başvuruları Devam Ediyor!

Yenilenen adı ve güncellenen başvuru koşulları ile TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı başvuruları devam ediyor.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT'ten 1 yaşını dolduran teknoloji şirketlerine büyüme desteği

ODTÜ TEKNOKENT'ten 1 yaşını dolduran teknoloji şirketlerine büyüme desteği

SpeedUp Girişim Hızlandırma Programı, teknoloji odaklı ürün ve hizmetlere sahip ve kurulumunun üzerinden en az 1 yıl geçmiş şirketlerin hızla ticarileşmesini, yatırım almasını ve global pazarda büyümesini hedefliyor.
Devamını Oku
ATOM’da Yeni Macera Başlıyor!

ATOM’da Yeni Macera Başlıyor!

2008 yılında ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan ve Türkiye’nin ilk tematik ön kuluçka merkezi olan ATOM, bu yıl da yeni ekiplerini kabul etmeye hazırlanıyor.
Devamını Oku
Sanat yatırımlarında blockchain teknolojisi kullanan Artiox, Keiretsu Forum Türkiye’den 7 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Sanat yatırımlarında blockchain teknolojisi kullanan Artiox, Keiretsu Forum Türkiye’den 7 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Sanat yatırımlarında blockchain teknolojisi kullanarak kullanıcının dilediği miktarda yatırım yapabilmesini sağlayan ODTÜ TEKNOKENT girişimlerinden Artiox, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından 7 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.
Devamını Oku
Diffusion Capital Partners’dan SmartAlpha’ya yatırım

Diffusion Capital Partners’dan SmartAlpha’ya yatırım

ODTÜ TEKNOKENT’in yatırımcıları arasında yer aldığı Diffusion Capital Partners'ın (DCP) yeni fonundan (DCP-II) ODTÜ TEKNOKENT şirketi SmartAlpha’ya yatırım yapıldı.
Devamını Oku
Yerli intranazal Kovid-19 aşısının mutasyona karşı etkisi kanıtlandı

Yerli intranazal Kovid-19 aşısının mutasyona karşı etkisi kanıtlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Bilim Kurulu toplantısı sonrası gündeme getirdiği, ODTÜ TEKOKENT şirketi Nanografi tarafından geliştirilen intranazal aşının ilk dozlarının üretimine İyi Üretim Uygulamaları sertifikasına sahip tesiste başlandı.
Devamını Oku
YFYİ Demo Day Sahnesi Geleceğe İz Bırakacak Projelere Sahne Oldu

YFYİ Demo Day Sahnesi Geleceğe İz Bırakacak Projelere Sahne Oldu

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından 16’ıncısı düzenlenen Türkiye’nin en başarılı hızlandırma programı Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) Demo Day etkinliği 2 Nisan Cuma günü gerçekleştirilen online etkinlikte sahne aldılar.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT şirketi Bama Teknoloji ABD’ye robotik sistem ihraç edecek

ODTÜ TEKNOKENT şirketi Bama Teknoloji ABD’ye robotik sistem ihraç edecek

BAMA Teknoloji, RoboGait yürüyüş rehabilitasyonu robotu ile dünya çapında bu alanda üretim yapan ilk 4 üreticiden biri haline geldi.
Devamını Oku
TSSK TSSK

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan savunma sanayii şirketleri ile ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 yılı itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında bu firmaları kümelemiştir. 

Bölgedeki diğer Teknokent firmalarının katılımı ile genişleyen TSSK’nın bünyesindeki şirketler, birbirlerini tamamlayıcı ve birbirlerinin kabiliyetlerine katma değer ekleyen ve savunma, havacılık ve güvenlik alanları için yeni ürün ve hizmetler geliştiren dikey uzmanlıklara sahiptirler.

Siteye Git
BİGG BİGG

TÜBİTAK BİGG 1512 Bireysel Girişimcilik Aşamalı Destek Programı kapsamında uygulayıcı kuruluşlardan biri olan ODTÜ TEKNOKENT yürütücülüğünde sürdürülen BİGG programıyla, yeni hayat bulan şirketlere destek sağlanmakta, kuluçka evresindeki bu şirketlere eğitimler, mentörlük, danışmanlık ve finansal destek sunulmaktadır. 

Siteye Git
TTO TTO

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (ODTÜ – TTO)” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

Siteye Git
T-Health T-Health

ODTÜ TEKNOKENT firmalarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan daha fazla pay almaları, işbirliklerini artırmaları ve ortak hareket etmelerine yönelik olarak ağırlık verilen kümelenme faaliyetleri kapsamında 2016 yılında Sağlık Teknolojileri alanında da kümelenme çalışmaları başlatılmıştır.

Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ODTÜ TEKNOKENT firmaları “medikal cihaz, sağlık bilişimi ve biyoteknoloji” alanlarında çalışmakta olup bu çerçevede kurulan kümelenme “İleri Sağlık Teknolojileri Kümelenmesi” olarak adlandırılmış ve odağı “teknolojiyi geliştiren” olarak belirlenmiştir.

ATOM ATOM

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları bir ön kuluçka merkezidir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git
T.ICT T.ICT

ODTÜ TEKNOKENT, bilişim ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren 165’i aşkın üst düzey ve kapasitesi yüksek Ar-Ge firmasının gücünü bir araya getirip, kümelenme faaliyetlerine başlamış ve 2014 yılında ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi – T.ICT’yi kurmuştur. 

T.ICT, kurumsal yazılımlar, bilgi güvenliği, akıllı sistemler, oyun, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti, yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri, e-öğrenme, mobil uygulamalar, dil işleme, büyük veri, simülasyon, görüntü işleme, telekomünikasyon, eğitim gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı büyüklükteki firmalardan oluşmaktadır

Siteye Git
YFYİ YFYİ

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir. 

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen YFYİ, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
Growth Circuit
Growth Circuit
Growth Circuit

DEĞER YARATAN FİRMALARIMIZ

@ScaleXVentures @DilekDayinlarli

TUNE.UP eğitimleri kapsamında, online olarak düzenlenecek, “Yatırım Alacak Pitch Deck Nasıl Hazırlanır?” etkinliği… https://t.co/2MA9jx8GqM

Sevdiklerinizle sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle… İyi Bayramlar! https://t.co/zyS10pfCKo

RT @ATOMinGames: Yaratıcı Endüstriler Tasarım ve Eğitim Merkezi Kurulması ve Ankara’da Dijital Oyun Sektörü Kapasitesinin Geliştirilmesi pr…

ODTÜ TEKNOKENT ve Bilişim Vadisi’nin güçlü altyapısı ve tecrübesi ile #TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı’nı… https://t.co/mHtmuRe5EP

Sevgi ve şevkatleri ile her anımızda en büyük destekçilerimiz olan annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun! https://t.co/mGUC30uYDE

ODTÜ TEKNOKENT’ten son gelişmeleri takip edebileceğiniz yeni bültenimiz yayında. Keyifli okumalar! 👇🏻… https://t.co/Q3cs9xHFiF

YFYİ girişimcilerin geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğüyle evde bile göz muayenesi yapılabilecek. Haberin detayı i… https://t.co/uj4Rd6ybqs

RT @Bigg3Bigg3: BiGG'de Neler Değişti? bilgilendirme webinarımızı kaçıranlar için yayınımız BiGG3 Youtube kanalında. https://t.co/wlx1VZHm…

RT @BelmaSahaner: Ülkemizin uluslararası arenada rekabet gücünü artıran yerli ve millî teknolojilerin Ar-Ge merkezi @ODTUTeknokent hedefler…

Şirketlerimizden FEV Turkey, Yazılım Test ve Otomasyon Mühendisi ekip arkadaşları arıyor. Detaylı bilgi için:… https://t.co/Eti7XVTTfd

Kurulumunun üzerinden minimum 1 sene geçmiş, ticarileşme faaliyetlerini aktif olarak yürüten bir şirketsen hadi hem… https://t.co/OAwk1oQD2H

Sen de bu girişimcilik serüveninde yerine almak istiyorsan son gün 1 Haziran! https://t.co/oQKTCFC4zd… https://t.co/m4h5Aw3GwR

ODTÜ TEKNOKENT girişimcilerin fikirlerini olgunlaştırmak, TÜBİTAK BİGG desteğine ulaşmalarını sağlamak ve ülkemiz i… https://t.co/GjtQNboC1D

Türkiye'nin teknokenti ODTÜ TEKNOKENT 20 yaşında. #ODTÜTEKNOKENT #20liyaslar https://t.co/oGnbaDWN4w https://t.co/UK2XdpG9O1

20. yaşına bir ay kala ilk kuruluş yıllarından bir fotoğrafla Türkiye'nin Teknokenti ODTÜ TEKNOKENT #20Yaşında… https://t.co/zQM3Y0kWT2

TBiGGY yeni dönem başvuruları başladı. Artık tüm üniversite öğrencileri ve mezunlarının başvurabildiği program hakk… https://t.co/aJu7XWuIcW

SpeedUp Girişim Hızlandırma Programımız için son başvuru tarihi 10 Mayıs. Detaylı bilgi ve başvuru için 👉… https://t.co/07ykNK4VWN

ATOM’da yeni macera başlıyor. ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan ve Türkiye’nin ilk tematik ön kuluçka merkezi olan… https://t.co/jHETimjZSq

BiGGM yeni dönem başvuruları başladı. Artık tüm üniversite öğrencileri ve mezunlarının başvurabildiği program hakkı… https://t.co/r8tbBBMX07

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara