ODTÜ TEKNOKENT
Kazanan “BİLİM” oldu.

Kazanan “BİLİM” oldu.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi kapsamında düzenlenen İsim Yarışmasına gelen 2700’den fazla başvuru arasından kazanan “BİLİM” oldu.
Devamını Oku
İHA’ların uçuş süresini 5 katına çıkaracak proje ODTÜ TEKNOKENT’ten

İHA’ların uçuş süresini 5 katına çıkaracak proje ODTÜ TEKNOKENT’ten

ODTÜ TEKNOKENT firması Teksis tarafından geliştirilen ve TSSK 5. Proje Pazarı’nda da yer alan projeyle İHA’ların uçuş süresi 5 katına çıkacak.
Devamını Oku
Drone tehditlerine karşı yeni yerli çözüm

Drone tehditlerine karşı yeni yerli çözüm

ODTÜ TEKNOKENT firması Aser Teknoloji, kötü niyetli kişilerin elinde tehdide dönüşebilen ‘drone’lara karşı yeni bir yerli çözüm geliştirdi.
Devamını Oku
Hindistan'ın NASA'sına Türk teknolojisi

Hindistan'ın NASA'sına Türk teknolojisi

ODTÜ TEKNOKENT firması NanoMagnetics Instruments'in "Hall Etkisi Ölçüm Sistemi", Hindistan NASA'sı SAC tarafından yeni teknolojilerin üretiminde kullanılacak.
Devamını Oku
Ar-Ge Merkezi Ödülü Sisoft’a

Ar-Ge Merkezi Ödülü Sisoft’a

ODTÜ TEKNOKENT firması Sisoft, Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından düzenlenen “ASO 54. Yıl Ödül Töreni”nde Ar-Ge Merkezi ödülüne layık görüldü.
Devamını Oku
İnsan sayma sistemine 1.3 milyon euro yatırım

İnsan sayma sistemine 1.3 milyon euro yatırım

ODTÜ TEKNOKENT firması V-Count, Diffusion Capital Partners’tan (DCP)’den aldığı 1.3 milyon Euro yatırımla büyümeye devam ediyor.
Devamını Oku
3D yazıcı ile kemiğe dönüşen protez

3D yazıcı ile kemiğe dönüşen protez

ODTÜ Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği Mükemmelliyet Merkezi (BIOMATEN)'in Kurucu Müdürü Prof. Dr. Vasıf Hasırcı ile ODTÜ TEKNOKENT’te yer alan BTech Innovation firması arasında lisans anlaşması yapıldı.
Devamını Oku
ODTÜ’nün geliştirdiği, TÜRK REHAB’ın desteklediği buluş engellilerin hayatına umut olacak

ODTÜ’nün geliştirdiği, TÜRK REHAB’ın desteklediği buluş engellilerin hayatına umut olacak

ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Kürşat Çağıltay ve Doktora Öğrencisi Araş. Gör. Mehmet Dönmez, internet üzerinden sadece göz hareketleri ile oynanabilen bilgisayar oyunları geliştirdi.
Devamını Oku
TSSK 5. Kez Savunma Sanayiini Bir Araya Getirdi

TSSK 5. Kez Savunma Sanayiini Bir Araya Getirdi

TSSK çatısı altında toplanan, ODTÜ TEKNOKENT ve bölgedeki diğer TEKNOKENTlerde bulunan Savunma Sanayii firmaları, ODTÜ, ODTÜ TEKNOKENT, TÜBİTAK, ASO ve SASAD tarafından Savunma Sanayi Müsteşarlığı himayesinde TEKNOKENT Savunma Sanayi Kümelenmesi (TSSK) Proje Pazarı’nda ODTÜ KKM’de 5. Kez bir araya geldi.
Devamını Oku
GGJ ATOM’dan 48 saatte 57 oyun

GGJ ATOM’dan 48 saatte 57 oyun

Tüm dünyayla eş zamanlı olarak 2009 yılından bu yana gerçekleştirilen ve Türkiye’de ODTÜ TEKNOKENT ATOM’un organizatörlüğünde düzenlenen Global Game Jam(GGJ) maratonu 57 oyunla sona erdi.
Devamını Oku
ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
Serverless Turkey Meetup
ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi - T.ICT ve Serverless Turkey Meetup grubunun düzenlediği teknoloji konuşmaları 3 Nisan 2018 Salı günü ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecektir. 

Detaylı bilgi ve kayıt için: https://www.meetup.com/tr-TR/Serverless-Turkey/

GROWTH CIRCUIT GROWTH CIRCUIT
Smart Cities
ODTÜ İİBF B Blok

Growth Circuit, #GrowthTalks konseptiyle yaptığı etkinlikler çerçevesinde 3 Nisan Salı günü Seyisco, Evreka, ISSD firmalarının katılımıyla ODTÜ İİBF B Binası'nda "Günümüzde Akıllı Şehirler ve Akıllı Şehirlerin Geleceği" hakkında konuşulacak.

 

 

ODTÜ TEKNOKENT ODTÜ TEKNOKENT
ODTÜ TTO - COLLER IP İş birliğinde "IP Valuation" Eğitimi
ODTÜ TEKNOKENT

ODTÜ TTO ve İngiltere’nin değerleme alanındaki öncü firmalarından Coller IP iş birliğinde, patent değerleme üzerine 5 günlük bir eğitim programı 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecektir.

IP Valuation başlığı altında verilecek eğitimin ana teması vaka çalışmaları ve uygulamalı örnekler olacaktır. Lisanslama şartlarının en doğru biçimde belirlenmesi, risk analizinin pazar dengeleri göz önünde bulundurularak yapılması ve en uygun değerleme modeli üzerinde çalışılması konularında karşımıza zaman zaman zorluk çıkabilmektedir. Gerek yatırımcı görüşmelerinde gerek potansiyel firma görüşmelerinde, lisanslama ve değerleme süreçlerini uygulamalı olarak anlayabilmek ve teknoloji transferinde aktif olarak kullanabilmek, bu eğitim ile amaçlanmaktadır.

 

lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT 2010 yılında savunma sanayi ile başlamış olduğu kümelenme çalışmalarına Bilişim ve Telekomünikasyon alanında devam etmiştir. Hali hazırda bölgede faaliyet gösteren şirketlerin % 50’ye yakını Bilişim ve Telekomünikasyon alanında faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda ODTÜ TEKNOKENT’in hedeflediği yaşayan bir ekosistemin geliştirilmesinde ve sürdürülebilir kılınmasındaki önemli adımlardan birisi Teknokent Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’dir.

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi’nin misyonu farklı ölçekteki şirketlerin ve akademisyenlerin bir araya gelerek üniversite ile işbirlikleri içerisinde yenilikçi Ar-Ge projeleri ortaya çıkarmaları ve bu projeler sonucunda uluslararası başarı elde edilmesi olarak belirlenmiştir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde kurulan “ODTÜ – TTO Teknoloji Transfer Ofisi” hem üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hem de teknoloji odaklı girişimciliğin desteklenmesi için geliştirilmiş bir yapıdır. Üniversitede üretilen akademik bilginin ticari değere dönüşmesi için patent alınmasından, şirket kurulmasına kadar hem finansal olarak hem de yönetsel olarak tüm süreci akademisyenler adına ODTÜ TEKNOKENT yönetimi yürütmektedir.

ODTÜ TTO, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarını patent alma süreçlerini koordine etmekte ve sonrasında yeni spin-off işletmelerin kurulmasını desteklemektedir. 2014 yılı sonu itibariyle Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla 71 buluş desteklenmekte olup, bu buluşlar kapsamında 52 PCT, 48 Türkiye, 21 ABD, 19 EPO, 6 EAPO, 12 Japonya patent başvurusu ile 5 faydalı model başvurusu gerçekleştirilmiştir.

lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT, aktif olarak Ar-Ge yapan ve 90’ı aşkını savunma sanayii şirketi olmak üzere, 300’den fazla firma ile beraber ODTÜ içinde yer alan birçok araştırma merkezi ve laboratuvarı bünyesinde barındırmakta olup, 2010 senesi itibariyle Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) adı altında savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaları kümelemiştir.

ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır. ODTÜ TEKNOKENT’te Savunma Sanayi Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (SATGEB) kurulması ile birlikte Aselsan, Havelsan, TAI gibi sektörün büyük ana yüklenicilerinin Ar-Ge birimlerinin de ODTÜ TEKNOKENT’te yer alması sağlanmıştır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

Growth Circuit San Francisco merkezi ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından tüm ülkede teknoloji ihracatını geliştirmek, uluslararası başarılı şirketler yaratmak ve bu şirketlerin yatırım ve iş geliştirme süreçlerinin hızlandırmak için kurulmuş “Türkiye’nin iş hızlandırma merkezi”dir. Growth Circuit San Francisco İş Hızlandırma Merkezi, San Francisco’nun merkezinde, Silikon Vadisi denilen bölgede kurulmuştur.

Growth Circuit San Francisco, teknoloji şirketleri ve genç girişimcilerin uluslararası ürün/hizmet ihracatına, yatırım almasına ve büyümelerine katkı sağlayacak hızlandırma faaliyetleri yürütmek, üniversitede yapılmış Ar-Ge’nin ticarileşmesine ve yatırım almasında hızlandırma faaliyetleri yürütmek, ABD ekosisteminde büyümüş/yatırım almış Türk şirketlerinin Türkiye’ye özellikle Ar-Ge yatırımları yapmalarına etkide bulunmak konularına odaklanmaktadır.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), ODTÜ TEKNOKENT tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik programıdır. Temel amacı başta üniversite öğrencileri olmak üzere, gençleri girişimciliğe özendirerek ülke çapında girişimciliği teşvik etmek ve girişimcilik kültürünü yeni nesle benimsetmektir.

ODTÜ ile ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde gerçekleştirilen “Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan öğrencilerin ve yeni mezunların fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortamı sağlamakta ve onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek vermektedir.

Siteye Git
lorem ipsum dolor sit thumb

ODTÜ TEKNOKENT’in üniversite öğrencileri arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla kurduğu ve “ATOM” (Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) adıyla girişimci öğrencilerin oyun yazılımı alanındaki fikirlerini ve projelerini geliştirebilecekleri ve kendi şirketlerini kurma imkanı buldukları ön kuluçka merkezi ise Mayıs 2008’de hizmete girmiştir.

Oyun yazılımı alanında becerisi olan öğrencilere, 600 m2’lik açık ofis alanı ve toplantı salonlarından oluşan mekanda, oyun, animasyon ve simülasyon geliştirmek için ihtiyaç duyacakları altyapı, üstyapı olanakları, eğitimler ve şirketlerle ortak proje geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

Siteye Git

FARK YARATAN FİRMALARIMIZ

Gastro Bilişim Hackathon'u 30 Mart'ta başlıyor. Gaziantep'te gerçekleştirilecek etkinlikte gastronomi geleneğinin b… https://t.co/vOgQ42ob4B

.@ATOMinGames de proje ortağı olarak yer aldığı OYAGEM Projesiyle, Ankara'nın oyun ve animasyon alanında öncü ve re… https://t.co/W99fEZoPub

Sponsoru olduğumuz ODTÜSanat19 kapsamında Emrehan Halıcı ve Ankara Müzisyenleri 60 Yılın Blues & Rock Konseri 22 Ma… https://t.co/0eEfgNeI1X

İlköğretim Okullarına Yardım Vakfı İLKYAR’ ın Tanıtım Toplantısı için 28 Mart Çarşamba ODTÜ TEKNOKENT'te buluşuyoru… https://t.co/FKULqvWfYG

Firmamız Alyo, bilgisayar, yazılım, elektrik elektronik, bilg. tekn. ve bilgi sist. bölümlerinden mezun, tercihen P… https://t.co/Ofq77wXrP2

RT @METU_ODTU: Çanakkale Zaferi’nin 103. yılında sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. https://t.co/ELPObpcEj7

Yeni fikirlerin yeni işlere dönüştüğü YFYİ 2018 için başvurular devam ediyor. Başvuru için: https://t.co/phknObfOYP… https://t.co/jLPYHiCDMF

Ankara Kalkınma Ajansı personeline yönelik mentorluk ve girişimcilik eğitimlerimiz Mayıs ayına kadar sürecek. İlk d… https://t.co/4IUjBa2nqG

RT @ATOMinGames: Oyun sektörüne yönelik önemli adımlar atıldı: https://t.co/5wAyOiAMca https://t.co/tXtB1DjHrC @ODTUTeknokent @dijita…

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi - T.ICT ve Serverless Turkey Meetup grubunun düzenlediği tek… https://t.co/4bWQIg3bAi

RT @DilekDayinlarli: Ekosistemin çıkarttığı en önemli başarı hikayelerinden birisi @berkay ve @OpsGenie. Benim için yazmak keyifti https://…

Sponsoru olduğumuz ODTÜ Sanat 19, 9 Mart - 7 Nisan 2018 tarihleri arasında ODTÜ KKM'de. Ayrıntılı bilgi için:… https://t.co/MDwcn0ykw8

RT @yfyi: T-BİGG eğitimlerinde bugünki konumuz @OdtuTto’nun desteği ile fikri ve sınai mülkiyet hakları. @Tubitak @ODTUTeknokent https://t.…

Türk Patent ve Marka Kurumu, WIPO ve Ankara Üniv. işbirliğiyle yürütülen uluslararası yüksek lisans programı sektör… https://t.co/wRRTSpHE3u

RT @yfyi: TÜBİTAK BİGG kapsamında yürüttüğümüz T-BİGG programımızın eğitimleri yoğun ilgi ile devam ediyor. Bugün ki konumuz “İş Planı” @OD…

ODTÜ TEKNOKENT Bilişim ve Telekomünikasyon Kümelenmesi - T.ICT ve OpenStack Turkey Meetup grubunun düzenlediği tekn… https://t.co/TsRbSs2IFl

ASELSAN ile Araştırma Üniversiteleri arasında Lisansüstü Eğitim Protokolü YÖK’ün himayesinde törenle imzalandı. Tör… https://t.co/NQTgDkUEhQ

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun. 🌺💐 https://t.co/E18YDpC5gZ

ODTÜ TEKNOKENT firması Designnobis Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü mezunu, tercihen deneyimli, üç boyutlu modelle… https://t.co/7lX64EcFUB

RT @yfyi: YFYİ Firmalarımızdan WebGazer Product Hunt’ta listelendi 🙌🏻https://t.co/uRq0dvpyeb @ODTUTeknokent #girisimcilik #stepforward #gob…

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara